Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent a "keresztárfolyam"...

Mit jelent a "keresztárfolyam", és mire jó?

Figyelt kérdés
17L
2010. dec. 28. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Van egyenes árfolyam és kereszárfolyam. Az egyenes árfolyam az, amikor egy adott deviza árfolyamát az amerikai dollárral (USD) szemben fejezzük ki. A keresztárfolyam minden egyéb, vagyis amikor nem szerepel USD az árfolyamban.

Például eu Euró/Forint (EURHUF) az egy keresztárfolyam és azt fejezi ki, hogy 1 Euró hány Forintba kerül.

2010. dec. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
22%

Például EUR/USD (Euró/Dollár) ezek devizapárok, vagyis keresztárfolyamok, sok van ilyen pl : EUR/USD, GBP/USD, EUR/HUF, EUR/JPY,..... stb. Ha az EUR/USD keresztárfolyamot vásároljuk, akkor eurót veszünk USA dollárért . Tehát dollárt adtunk el és eurót vettünk egy időben, vagyis longoltuk az eurót !

Egy másik ilyen Deviza párra példa az uSD/JPY ! Ebben az esetben USA dollárt vásárolunk japán Jenért !

2010. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pont ezt taglaltam fent, hogy pl. az EURUSD az nem keresztárfolyam, hanem egyenes árfolyam!
2010. dec. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
56%
jól vanna :) Én kezdő vagyok :) 19/L
2010. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Krhm...

Tudtommal az USD-t is már csak keresztárfolyammal lehetne kifejezni az első hozzászólás példájában, ugyanis a HUF árfolyamát egyenesen csak az EUR-hoz mérjük. Jelenleg. (kb. 2005 óta...)

A keresztárfolyam a Magyar Nemzeti Bank által közzétett - az érintett két devizára az adott napon érvényes - hivatalos devizaárfolyamokból számított árfolyam (az érintett két deviza egymáshoz viszonyított aránya). ( [link] )

Azaz ha van egy HUF/EUR árfolyamom és egy HUF/USD árfolyamom, akkor annak keresztárfolyama (EUR/USD) az előbbi kettőnek a hányadosa (HUFEUR/HUFUSD)

2010. dec. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az egy külön történet, hogy a kereskedelmi bankok és az MNB hogyan jegyzi a devizákat, illetve, hogy 2001-óta, amióta a forint teljesen konvertibilis lett az MNB valutakosár 100%-ban Euróból áll.

Az egyenes és a keresztárfolyam nemzetközileg elfogadott és használt definíciója az, amit az első hozzászólásomban írtam.

2010. dec. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

keresztárfolyam

Két nem hazai fizetőeszköz egymással szemben jegyzett árfolyama (=Cross rate)

kétoldali árjegyzés ...

Keresztárfolyam: A nemzetközi piacokon az olyan árfolyam elnevezése, mely két deviza között áll fenn és egyik deviza sem az USD.

[link]

2010. dec. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, naggyábol értem..viszont nagyon bonyolultak ezek a pénz ügyek ... :(
2010. dec. 28. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!