Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha kapok életbiztosítást de...

Ha kapok életbiztosítást de 18 éven aluli vagyok és a gyámhatóságtól kell kérvényezni az összeget, hogy mire költöm akkor mi tartozik ezekbe? Mondjuk ebből a pénzből költhetek saját szórakozásra? Például PlayStation?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha engedik, bármire költhetsz. Kérvényezd, azt meglátod. De szinte biztos, hogy ilyenre nem fogják engedni a megbontást.
2011. szept. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Attól függ milyen életbiztosítást kapsz/kaptál, kapott valaki. Illetve az a tied, vagy csak kedvezményezett voltál? Lehet költeni saját szórakozásra, de mérlegelni kell mennyi marad benne és ha akarsz menni továbbtanulni elegendő lesz-e rá. Akár főiskola/akár OKJ-s képzésre. Érdeklődd meg mi van ha most kiveszel belőle és mi van ha nem.
2011. szept. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én voltam a kedvezményezett.
2011. szept. 13. 19:35
 4/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ha kedvezményezett voltál, akkor nem biztos, hogy hozzá lehet nyúlni, de kérdezd a gyám.tól, hogy lehetséges-e.
2011. szept. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És egy ilyen elbírálásnál miket vesznek figyelembe? Vagy mi alapján döntenek?
2011. szept. 15. 14:25
 6/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Először is függ a szerződéstől, hogy hozzá lehet-e nyúlni. Másodsorban pedig a gyámhivataltól, hogy hajlandó is-e.


Amúgy pont ezekért a dolgokért nem szabad 18 éven aluli kedvezményezettet megjelölni, mert hiába neki szeretnénk adni az utánunk maradó pénzt, nem fogja megkapni!

2011. szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!