Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyéni vállalkozó, jelenleg...

Egyéni vállalkozó, jelenleg gyeden vagyok, magánnyugdíjpénztárból v. kilépéssel kapcsolatban mit javasoltok, hozzáértők?

Figyelt kérdés
Arra például nem kaptam még egyértelmű választ, hogy ha maradok mnyp. Tag, akkor is fizetnem kell az államiba a nyugdíjjárulékot (csak úgy? )? Amúgy 36 éves vagyok,1997. óta mnyp. Tag,2000. óta vállalkozó, kb. 100 ezer nettó
2011. jan. 5. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, ha maradsz a MNYP-ba, attól még az államiba ugyanúgy fizetned kell továbbra is az eddigi járulékokat (de szééép is lenne, ha nem!), csak az a különbség, hogy abból nem képeznek neked nyugdíjalapot, hanem adóként fogják jóváírni..

Ha a jelen jogszabályok maradnak érvényben nyugdíjas korodig (ezt ha biztosan tudná valaki, az nagy csoda lenne), akkor egyértelműen rosszabbul jársz, ha nem lépsz át a TB-be, mert így a járulék befizetéseid 3/4 elvész számodra és szerintem ezt semmiféle MNYP-i hozam nem lesz képes kompenzálni.

2011. jan. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, fizetned kell akkor is ha maradsz a magánban, de azért te nem fogsz kapni semmit az államtól!

Fontos!!!-Most ne azt nézd (nézzük) hogy milyen pártálláson vagy, hanem azt hogy neked mi a jó!

Hosszadalmas lenne ezt itt elmagyaráznom, de ha priviben megírod a számod, akkor felhívlak és megbeszéljük!

Egy biztos, annak talán megéri maradni akinek a fizetése legalább 300e bruttó! Azonkívűl ha felveszed a reálhozamot akkor lesz egy kis pénzed is!

2011. jan. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a korrekt válaszokat, döntöttem!
2011. jan. 7. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!