Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fizetés hiányában mennyi idő...

Fizetés hiányában mennyi idő után viszi a bank az autómat?

Figyelt kérdés
Van 2 hónap elmaradásom és a hátralévő tartozásom kb. annyi mint az autó értéke.Ha viszi a bank az autót,akkor utána semmi féle követelése nem lehet felém?
2009. jan. 28. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában 2-3 törlesztő elmaradása után jön az autó lefoglalása. Ha a minimálbért meghaladó 90 napon túli tartozásod van feltesznek a KHR-be (régi nevén BAR listára). Ez Te is tudod mit jelent.

Először felszólítanak, hogy ejnye-bejnye, majd jön a behajtó. Én nem várnám meg, inkább jelentkeznék a banknál. A behajtó még ad esélyt rendezni a tartozást, illetve ilyenkor már egy elég jó kis behajtási díjat is felszámolnak. Ha nem fizetsz elvihetik az autót. Lesz követelése a banknak feléd. Ők nem az autó piaci értékét fogják nézni, hanem egy vételi Eurotax értéket, ami mindig kevesebb mint az eladható piaci ár. A kettő közötti különbözetet fogják rajtad követelni.

2009. jan. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, attól is függ mikor jönnek, hogy mekkora a havi díj összege. Egy 50.000-60.000 -es törlesztő esetén 2 hónap után simán ott lesznek egy 25.000-es törlesztőnél lehet csak 3 hónap lesz. De először úgyis felszólítások jönnek majd levélben, vagy már jöttek is.
2009. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Megint én vagyok, a fennálló tartozás és az autó általuk felértékelt értéke közötti különbözetet továbbra is fogják rajtad követelni.
2009. jan. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekünk egy hónap elmaradásunk volt,ráadásul azért mert elköltöztünk,lejelentettük az új címet,de a kedves ott dolgozó kisasszony nem rögzítette.így rossz címre ment a csekk.jeleztük a banknak.az nidő telt...és telt...majd jött a telefon hogy felmondták a hitelt,viszik a kocsit.persze tájékoztattak minket írásban is-szintén a rossz címen-de mi nem reagáltunk semmit sajnos ezért ez van.jelzem ez most volt jenuárben,a decemberi volt elmaradva.a mai napíg megy ahuzavona hogy most akkor ki is hibázott.kegyes volt a bank,engedte hogy februárival együtt befizessem,autó akkor marad,de!ki kell fizetnem még mellé 45000 ft-ot,szerződésvisszaállítási díj gyanánt.tehát összesen 125000ft-ot kell.gondoltam akkor most gyorsan-ha,ar átutalom.miután megtörtént hívtam a bankot hogy nyugtázza az utalást.mire közölték,nem jó ez így,mert a valuta ingadozásból eredő összeget ami 51000 ft,a mai napíg nem kapták meg,pedig küldtek levelet szintén a rossz címre!ezért ebből jóvá írták azt,de így a szerződést nem áll módjukban visszaállítani.tehát mégis viszik az autót.hacsak nem tudok most befizetni még 45000 ft-ot.nem tudok...ha viszik a kocsit akkor ugrott a párom munkája...nem tudom mi lesz most...félek!!!
2009. febr. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!