Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen hátrányom származhat...

Milyen hátrányom származhat abból, ha nem én megyek be adott bankba, hanem pénzügyi tanácsadón keresztül intézem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne OVBs legyen... :D Azok semmihez nem értenek. Miért akarod igénybe venni?
2011. jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az esetek nagy részében semmi hátrányod nem származik belőle. Ha bemész a bankba, akkor is pénzügyi tanácsadón keresztül intézed, csak akkor a tanácsadó a bank alkalmazottja, míg ha bankon kívül kötöd meg a szerződést, akkor általában egy egyéni vállalkozó.

Ha igénybeveszed egy pénzintézet valamely szolgáltatását, azon a pénzintézetnek nyeresége van. Ezen gondolom, nem lepődsz meg, A legtöbb tanácsadó vállalkozónak olyan megállapodása van a bankkal, hogy ebből a nyereségből kap részesedést, mert ő hozta az üzletet. Ilyen esetben számodra semmi különbséget nem jelent pénzügyileg, hogy bementél X bankba, hogy igénybevedd az Y szolgáltatást, mintha a tanácsadót bízod meg, hogy ezt megcsinálja helyetted. Egyik esetben a bankban kell sorbanállnod, a másik esetben a vállalkozóval kell leülnöd és kitöltened a papírokat.

Azért írok pár dolgot, ami hátrányt jelenthet.

Ha te járod végig a különböző bankokat, akkor te fogod átlátni, hogy milyen szolgáltatások vannak, és úgy tudsz választani közűlük. A tanácsadód lehet, hogy rutinosabban látja át a dolgokat, és időt is spórol neked, de nem a te szemeddel lát. Ez valódi hátrány, bár ha belegondolsz, előnyös oldala is van (nem is kevés). Szélsőséges esetben az is előfordulhat, hogy kifejezetten nem a te érdekeidet nézi, hanem a saját rövidtávú céljait.

Lehet, hogy fizetned kell a tanácsadódnak. Az esetek kis részében nem a bank nyereségéből keres pénzt, hanem te fizetsz a létrejött szerződésért, a te nyereségedből kap részesedést, vagy éppen azért kell fizetned, hogy leüljön veled beszélni. Ezeknek is van előnyös oldaluk, de pénzbe kerülnek, és nem árt az elején rákérdezni.

Megjegyzem, az elmúlt évben elég sok pénzügyi tanácsadóval beszéltem, és az OVB-sek semmivel sem voltak butábbak, mint mások, így az első válaszoló feltehetően részinformációkra alapozott tapasztalatát cáfolnom kell.

2011. jan. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő pénzügyi szakembert találsz, akkor kifejezetten előny, ha a segítségét kéred.

Ha nem megfelelő, akkor viszont komoly problémáid lehetnek.

Kérdezz ismerőseid körében, van-e már bejáratott ismerősük. Én hiteltanácsadó vagyok, szívesen segítek Neked, ha hitellel kapcsolatban van szükséged szakemberre. Díjmentesen dolgozom és gyűjtök ügyfélvéleményeket a régebbi ügyfeleimtől, így tudok referenciát is mutatni...

Az OVB-ét nem szeretem, mert konkurencia, de tény, hogy nem azon múlik, hogy valaki jó szakember-e, hogy hol dolgozik, hanem, hogy mennyire lelkiismeretes, felkészült és mennyire érzi át azt, hogy az ügyfeleknek hosszútávú döntésekben kell a lehető legnagyobb segítségnek bizonyulni...

Én is dolgoztam Hitel Centrumban, ami kellett, hogy kialakuljon az ügyfélköröm, tovább ajánljanak, de az is kellett, hogy napi 12 órát tárgyaljak ügyfelekkel és a lehetetlennek tűnő eseteket is megoldjam... ilyen előélet nélkül, nem úgy dolgoznék, mint most, mert nem lenne ekkora tapasztalatom... Nem tudom, hogy egy OVB-és szakember pl. hogyan szerzi az ügyfeleit és mennyit dolgozott, mielőtt OVB-és lett.

2011. jan. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy jó tanácsadó olyan, mint egy jó ügyvéd.

Mivel ismeri az összes bank hitelezési szabályait, előre fel tudja mérni a hitelképességet. Tud abban segíteni, hogy melyik banknál a legjobbak az ügyfél esélyei a hitelhez jutáshoz, illetve a hitelképességen is tud valamelyest javítani, ha szükséges.

Egy tapasztalatlan, szakmailag felkészületlen, vagy pénzéhes pénzügyi tanácsadó viszont káros. Sajnos az, hogy kihez kerülsz, nem azon múlik, hogy melyik cégnél dolgozik, hanem azon, hogy ő személy szerint mennyire lelkiismeretes, mennyire képzett.


Egy hiteltanácsadó

2011. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 netmesterke válasza:

Gondold átt mit csinálsz. Van olyan rokon aki hitelt szeretett volna, és elment a Vágó által reklámozott Credithill-hez, az alkalmazott semmit nem csinált, csak átvitte a szemközti OTP fiókba (a szerződést előbb aláíratta Vele) és az OTP-ben megcsinálták a hitelszerződést, majd a Credithilles ügynöknek kénytelen volt kicsengetni ezért 40.000 ft-ot....

NO COMMENT!

2011. jan. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy egy közvetítő ismeri az összes bank ajánlatát. Oda viszi, ahol neki a legtöbb jutalékot fizetik, vagy ahol ismerőse van, és tesz rá, hogy neked melyik a jó.

Nem fog lemondani azért X Ft. jutalékról, hogy neked jobb legyen, kevesebb kamatot, költséget fizessél!

Egyik-másik tényleg jól képzett, de az duma, hogy az összes bank ajánlatát ismeri.... Párat igen.

Példák:

A. bankban Évikéhez viszi a cuccot, mert ő azonnal fogadja.

B.bank közel van az irodájához, nem kell sokat utazni.

C. bankban nem szimpatikus az ügyintéző (lehet, hogy ott a legjobbak a feltételek???), oda nem megy.


Abba a bankba, ahol én dolgozom,akkor is hozzák az igényléseket, ha máshol jobbak a feltételek!


Én azt javaslom, hogy ha hitelt akarsz, nézz körül a neten, majd járd végig a környéken lévő bankokat. Hidd el, nem lesz nehéz választani, még ha nem is vagy jártas a pénzügyekben. Ha van olyan barátod, családtagod, aki picit is ért a dologhoz, kérj tőle segítséget,vidd el magaddal!

Meg fog térülni a ráfordított energiád, időd!

2011. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves 20.52-es, én már 5 éve hiteltanácsadással foglalkozom, de a Te általad felsorolt szempontok sosem érdekeltek, de azokat a tanácsadókat sem, akiket ismerek. Mi lennénk a rikta kivételek? Nem hinném.


A jutalékunk kb ugyanaz mindenhol, így az végképp nem izgat, az viszont annál inkább, hogy az ügyfél melyik bank hitelminősítő rendszere alapján hitelezhető, hol a leginkább hitelképes. Nekünk tanácsadóknak nem kell ismerni az összes bank összes hiteltermékét ahhoz, hogy tudjam, mi alapján bírálják el a hiteleket, milyen a finanszírozási politikájuk az egyes bankoknak, miben térnek el egymástól, hol milyenek a fedezeti elvárások, milyen jövedelmeket fogadnak el, mekkora az LTV az egyes hitelek esetén, stb, stb. Ahány bank, annyiféle minősítő rendszer, annyiféle akció. Mivel naponta egy rakás hírlevelet kapok, kötelezően eljárok a szakmai előadásokra, oktatásokra, így szerintem eléggé tájékozott vagyok ebben a témában, tájékozottabb, mint az egyes bankokban ülő referensek.

2011. jan. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!