Mit jelent ez pontosan a diákhitelnél?

Figyelt kérdés

Nem kell azonnal törleszteni. Csak a hallgatói jogviszony megszűnése után, legkésőbb azonban a 40. életév betöltését követően kell elkezdeni visszafizetni a kölcsönt.


Ezt kérhetem én magam, vagy hogy jön ez létre? És ha tényleg 40 éves koromig várok, akkor gondolom addig növekszik a visszatörlesztendő összeg ugye? Tehát jóval többet kell fizetnem, így, mintha közvetlenül suli után kezdeném el törleszteni? Köszi aki válaszol.

20/L


2011. jan. 8. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt úgy kell értelmezni, hogy vagy a hallgatói jogviszonyod megszűnése után, vagy az után, hogy betöltötted a 40-et. Amelyik előbb bekövetkezik. Bízz benne hogy a diploma előbb lesz meg mint a 40 :)
2011. jan. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

oké, csak a többire nem válaszoltál:D de köszi, h. írtál:)

de ha nem veszed zokon még mindig nem vagyok közelebb :$

2011. jan. 8. 22:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Minden előzetes értesítés nélkül meg kell kezdeni a törlesztést:

a hallgatói jogviszony megszűnését követő negyedik hónaptól.

Az első két törlesztési évben a (bruttó) minimálbér 6%-át kell fizetned. (2010-es minimálbér: 73500, tehát a 2011-es törlesztés 4410 Ft).

A harmadik évtől a két évvel ezelőtti (bruttó) jövedelmed 6%-at fizeted. (de legalább a minimálbér 6%-a)

Amire figyelj:

a., Akkor is törleszteni kell, ha nincs jövedelmed.

b., Ha pl. 2009-ben havi 500,000 Ft-ot kerestél, 2011-ben meg havi 150,000-et. Akkor 2011-ben a törlesztőd: 30,000 Ft lesz! (500e 6%-a)

Szóval a nem törlesztés nem választható opció. Egyébként a diákhitel kamata 8,5%.

Kérdés?

2011. jan. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az előző válasz nagyon korrekt, pontos, de kiegészíteném, azzal, milyen hibába szoktak beleesni a a friss pályakezdők.

Van ugye egy minimum törlesztő részlet a munkába állástól számítva, amit vállalni kell. Ha ez az összeg nem fedezi az éves kamatot, (mert esetleg a felvett hitelösszeg és a tanulói jogviszony alatt felhalmozott kamatok miatt a tartozás kamatai elérik, vagy meghaladják a befizetéseket), akkor gyakorlatilag soha nem fog elfogyni a diákhitel, de az is gyakori, hogy nőni fog évről évre


Ha a munkába állásodkor ügyesen megválasztod azt a havi törlesztő részletet a minimum kötelezettség helyett, amivel már szépen fogy a tőketartozás is, akkor van esélyed belátható időn belül letudni a diákhitel, különben elnyúlik, mint a rétestészta.

2011. jan. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezeket mind tudom, de mi az, hogy 40 éves koromban kell legkésőbb elkezdenem????????? EZ MICSODA???
2011. jan. 9. 15:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha még 40 éves korodban is tanulói jogviszonyod lenne, akkor is el kell kezdened legkésőbb 40 éves korodban törleszteni. Ennyi ésszel, nem tudom, mit tanulsz...
2011. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hiába kezdesz el egy egyetemet 38 évesen és veszed fel a diákhitelt, ha betöltötted a 40-et, akkor el kell kezdened törleszteni akkor is, ha még egyetemista vagy.

De tényleg nem értem, mit nem értesz, magad írtad le feketén-fehéren.

2011. jan. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én ezeket mind értem:D Ti nem értitek, hogy mit kérdezek. Ezek szerint akkor tökmindegy, hogy 23 vagy 40 éves koromban kezdem el törleszteni????
2011. jan. 9. 21:32
 9/10 anonim ***** válasza:

A hallgatói jogviszony megszűnését követő 4. hónapban meg kell kezdened a törlesztést, de nem lehetsz több, mint 40 éves. Tehát aki 38 éves korában kezd el nappalin egy sulit, annak a 40. életévében el kell kezdeni törleszteni akkor is, ha még nem fejezte be a tanulmányait.

Mit nem lehet ezen megérteni?

2011. jan. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja.

Hát azt nem te döntöd el, mikor kezded el törleszteni. Ha befejezted a sulit (vagy bármilyen okból megszűnik a jogviszonyod), onnantól kapsz három hónap türelmi időt, aztán törlesztened kell. Tehát ha mondjuk 2011 júniusában lediplomázol, akkor legkésőbb 2011 októberben el kell kezdened a törlesztést. Nem húzhatod egy hónappal sem tovább, nemhogy 40 éves korodig :D

2011. jan. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!