Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Életbiztositást kötöttem...

JackDaniels kérdése:

Életbiztositást kötöttem 7-évvel ezelött az otp-nél (Groupuma) amit 10 évre lekötöttem.13. 000ft-al fizetem havonta. Az a kérdés hogy szerzödésmodositással ki todom-e venni a pénzem idö elött, és ha igen ebböl kell-e adoznom?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha előbb veszed ki, nem a teljes összeget kapod meg. Meg van adva, hogy ha 10 évig szól a szerződés, hány %-a jár vissza, valamint a hozamot is elveszíted! Bár, olyat is láttam, hogy az OVB-s tanácsadó nem értett hozzá, és a portfólió miatt, két év alatt elveszítette a vagyona nagy részét a fickó.
2011. jan. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a 10 éves szerződést az 5. év után szünteted meg, akkor nem 20, hanem "csak" 10% a kamatadó, tehát a hozamból 10%-ot kell adóznod.

A kötvényed hátulján, (de ha ott nem találod, akkor kérdezd meg a biztosítódat, honnan tudsz erről tájékozódni) megnézheted, a 7. évben mennyi a kötvényed visszavásárlási értéke. Ez egy százalékos érték, ami azt fejezi ki, mennyit kapsz a 100% helyett, ha lejárat előtt megszünteted a szerződésedet.

Ezen kívül, ha igénybe vettél adókedvezményt is, az utolsó 3 év kedvezményeit 20% büntető kamattal vissza kell fizetni.

2011. jan. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,a segitségeteket:)
2011. jan. 9. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!