Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel kérdés? Mire számíthatok?

Hitel kérdés? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt az akkori párommal gépkocsit vásároltunk hitelre, az én nevemre. (Hosszú történet, miért) Jött a válság, a kocsit nem tudtuk fizetni, elvette a bank, és a fejemre tornyozott jónéhány millinyi adósságot. (A kocsi soha nem került annyiba, mint amit be akartak hajtani..) Én KHR listára kerültem több éves zaklatás után. (A pasival egyébként nem sokkal később szakítottunk.) Most hírt kaptam, hogy eladták az autót, és az így lecsökkentett (ha-ha) összegre van 8 napom, hogy kifizessem, vagy jogi úton próbálják érvényesíteni követeléseiket. Ez mégis mit jelentsen?? Még mindig nem tudok fizetni, mire számíthatok? Újraindul az egész behajtós procedúra, esetleg még bírósági ügy is lesz belőle? A vagyonom és pénzem még mindig 0, nem tudnak semmit behajtani rajtam..

Megköszönném, ha valaki megosztaná velem tapasztalatait, mert már idegbeteg vagyok ettől a helyzettől:(


2011. aug. 12. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem vagyok benne a hitel dologban még,de én azt hittem ha nem tudsz fizetni akkor elveszik a neveden lévő tárgyat és kész vagy max árverésre bocsájtsák.De lehet ez nem így működik.
2011. aug. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"A vagyonom és pénzem még mindig 0, nem tudnak semmit behajtani rajtam.."


Ha például dolgozol,akkor majd a munkabéredből fogják levonni a követelést.

2011. aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos elveszik a hitelre vásárolt valamit, értékbecslővel megállapítják, hogy kb. negyedannyit ér, mint amiért vette az ember, és a különbözetet (sok plusz eljárási díjjal együtt) visszaköveteli. Többel tartozom, mint amibe a kocsi került, pedig már el is adták.. Ezért kaptam most a levelet, mert most értékesítették, és ismét be akarják hajtani a maradék összeget.

Munkahelyem nincs, tanulok, és semmi nincs a nevemen, szóval nem igazán hiszem, hogy bármit leakaszthatnának rólam, de ettől még teljes lelki nyugalommal rámküldhetik újra a behajtókat és a bíróságot. Vagy esetleg ebben az esetben már csak ránéznek az állapotomra, rájönnek, hogy semmi nem változott, és nem feszegetik tovább a témát? Mert akkor legalább nyugtom lehetne, ha anyagilag csődben vagyok is.. Tényleg nem hiányozik megint ez a procedúra:(

2011. aug. 12. 13:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha most nem is tudnak semmit lefoglalni, akkor sem szabadulsz meg az adósságtól, mert elég ha 5 évente küldenek 1 levelet és máris újra indul az elévülési időszak. Később a béredből tudnak vonni 33%-ot (ha csak egy adósságod van, ha több, akkor 50%-ot), még később pedig a nyugdíjadból is vonhatnak. Ha közben szerzel bármilyen értéktárgyat (ingatlan, autó), akkor azt is végrehajtás alá vonják.

A kamatok pedig folyamatosan ketyegnek... Sz@r ügy.

2011. aug. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon nem hangzik biztatónak..:( Változtat valamit az, hogy van kezesem? Lehet rajta próbálják meg behajtani, miután nálam nem megy? És akkor megszabadulok legalább a fizetési kötelezettségtől? (A kezes az exem családtagja, szóval legalább neki kellene kifizetnie az egészet..)
2011. aug. 12. 14:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha van kezesed, akkor belőle fogják kiszedni a pénzt, ha te nem fizetsz, erre van.
2011. aug. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja.

A kezes pedig majd tőled követelheti perben, amit kifizetett helyetted.

Persze hogy addig ő hol fog lakni, miből fog élni, amíg behajtja rajtad azt, amit tőle elvesznek a te tartozásod fejében, az már legyen az ő gondja. Az is hülye, aki kezesnek megy.

2011. aug. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A kezes nem fog követelni, és mielőtt még tovább fokoznák egyesek a sárdobálást: a vásárolt autót a kezes családja vette és használta (és nem fizette..), csak jogilag nem volt megoldható, hogy az ő nevükre kerüljön az egész. Szóval sajnálni egyedül engem kell a történetben, engem is azért, mert hülye voltam, és szívességet tettem valakinek. Azóta felnőttem, és már tudom, milyen hibákat követtem el.. Szóval ez legalább jó hír számomra, bár a megnyugvás még messze van.

Nem részletezem tovább a helyzetet, a lényeg, hogy ha így van, akkor a csekk meg fogja találni a gazdáját, és még talán én is talpra állok ebben az életben. Köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 13. 02:29
 9/9 A kérdező kommentje:

A "te tartozásod" kifejezéstől pedig a hideg ráz. Mert ez nem az én tartozásom.. ez a legundorítóbb az egészben. Más hibájából fogok ÉN a híd alá kerülni.

Szóval tényleg hülye, aki kezesnek megy, és az is, aki hitelt vesz fel úgy, hogy nem életek múlnak rajta..

2011. aug. 13. 02:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!