Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A lakáshitel felvétele után 5...

A lakáshitel felvétele után 5 évig nem adhatom el a lakást, ez igaz?

Figyelt kérdés
Ez nincs a szerződésben, de lehet, rosszul olvastam el. 20 évre vettük fel a hitelt, ha pl. 10 év múlva el szeretnénk adni hitelátvállalással , akkor lenne rá azért vevő? A lakás kertes, 42 m2, szoba-konyha-fürdő-előszoba, és van a telken egy másik lakáss is, ez kb. 30 m2, 2 félszoba-konyha-zuhanyzós fürdő. Kb. mennyit fog érni 8-10 év múlva? Pest melletti lakás, de sajnos főút melletti.
2009. jan. 30. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb ,ha besétálsz a bankba és megkérdezed.

Egyébként nem hinném, hogy a bank az utatokba állna, ha találnál egy vevőt, aki átvállalná a törlesztést. Én még nem hallottam ilyen 5 éves szabályról.

2009. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mindegy, még nem aktuális a költözés, de azért 20 évig sincs kedvem itt lakni.
2009. jan. 30. 14:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem lehet hitelátvállalással eladni, hiszen a hitelt az adós (és esetleg az adóstárs) jövedelmi helyzete alapján adták.

Az nincs benne a szerződésben, hogy nem adhatod el. Az viszont benne van, hogy ha eladod, akkor kötelességed a hitel fenmaradó részét visszafizetni cserébe leveszik a jelzálogjogot.

2009. jan. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hitel átvállalása nem létezik, de ez nem azt jelenti, hogy nem adhatod el az igatlant. Ha eladásra kerülne a ház, akkor több ehetséges variáció van.


1. A vevő kifizet mindent kézpénzben, a Ti hiteleteket is és övé a ház.


2. A vevő annyi előleget ad nektek, amiből Ti ki tudjátok egy összegben fizetnia a maradék hitelt, a maradék vételárra pedig hitelt vesz fel.


3. Ha a vevőnek nincs annyi pénze, amennyi a hiteltartozás a házon, akkor úgy vesz fel hitelt, hogy az Ő bankja fogja kifizetni a Ti banki tartozásotokat is, meg a maradék vételár részt, de ehhez is kell némi saját erő kp-ban, vagy pedig plusz fedezetet kell adnia a vevőnek.


Ha a hiteletek támogatott lakáshitel, vagy esetleg "szocpolt, fél cocpolt" vettetek igénybe, akkor valóban van időkorlát, ameddig nem adhatjátok el a lakást, de ez csak annyit jelent, ha mégis el szertnétek ezen időn belül adni, akkor vissza kell fizetni a támogatásokat.


Ma még azt sem lehet megmondani, menyit fog érni egy lakás 1-2 év múlva, nemhogy 20 év múlva!:)

2009. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!