Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel szüneteltetése...

Málnahab kérdése:

Diákhitel szüneteltetése ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogyha páromat kirúgták az egyetemről 2010/11 1. félév végén, de újrajelentkezik ugyanarra a szakra, csak levelezőre(most nappalin volt,100%, hogy felveszik), akkor csinálhatná azt, hogy még most januárban szüneteltetést kér, és szeptembertől meg újra indítja? Tehát az lenne a lényeg, hogy ne kelljen elkezdeni a 4. hónaptól fizetni, plusz ha el kell kezdeni törleszteni, akkor ősztől nem kaphatja újra... Tehát mennyire ellenőrzi a diákhitel központ az embereket, ha szüneteltetést kérnek? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 16. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Már mért ne kaphatná újra, ha megint lesz hallgatói jogviszonya? Ki kell tölteni egy nyomtatványt, hogy újra hallgató, megint kéri, akkor majd leellenőrzik a jogviszonyát, és ha hallgató, akkor megint kapja. Addig meg fizetni kell.


Ettől függetlenül viszont a személyes véleményem az az, hogy akit kirúgnak az egyetemről, az ne erőltesse, hanem menjen el dolgozni... Ha nem képes megtanulni az anyagot, akkor nem is fog érteni a szakmához se, akkor meg megélni se tud belőle. Amúgy is tele van már az ország diplomásokkal, akik nem tudnak elhelyezkedni, szakmunkásból meg hiány van.

Persze ez az ő dolga, de akkor meg ne sírjon, ha majd nem lesz munkája, a hitelt meg törleszteni kell a nulla fizetésből.

2011. jan. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ezért nem kaphatja újra:


Már törleszt, de újra tanulni szeretne?


Ha már törleszt, de újra beiratkozik felsőoktatási intézménybe, akkor ezt bejelentheti a megfelelő nyomtatványon. A nyomtatványt kitöltés és aláírás után juttassa el a Diákhitel Központ postacímére (1245 Budapest, Pf.:1003).


Ha tanulmányi osztálya visszaigazolja a hallgatói jogviszonyát, akkor egészen a tanulmányok befejezéséig, illetve addig, amíg a 40. életévét be nem tölti, nem kell törlesztenie.


Ha maradt még a hitel igénybevételére vonatkozó jogosultsági ideje és nincs lejárt, meg nem fizetett tartozása a Diákhitel Központtal szemben, akkor a következő folyósításkor újra utaljuk bankszámlájára a korábban megjelölt és rendszerünkben szereplő összeget.


Tehát mivel lesz lejárt tartozása, így nem kaphat újra.

Ha fogalmad sincs a válaszról, akkor kérlek ne írj. Azt sem tudod, hogy milyen szakra jár/járt és miért rúgták ki. Te egyébként szakmunkás vagy?

2011. jan. 16. 19:12
 3/8 anonim ***** válasza:

De megoldható a dolog, én is voltam ilyen helyzetben. El kell kezdenie törleszteni a diákhitelt. Ha felveszik és szeptembertől újra tanul, akkor ismét megigényelheti és a törlesztés szünetelni fog.


Az a fontos, hogy az őszi folyósításig ne maradjon ki egy törlesztőrészlet sem. Ugye ilyenkor a minimálbér után kell még törleszteni, úgyhogy nem nagy összeg.

2011. jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És akkor az a szöveg, amit a diákhitel.hu-ról másoltam, az mit jelent? Az a lejárt tartozás, hogyha nem fizettük be a részleteket?
2011. jan. 16. 19:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, az a lejárt tartozás. Ugyanis a hallgatói jogviszony megszűnésével nem az egész összeg válik esedékessé, csak a törlesztés megkezdése. Én sem értettem anno, de felhívtam őket és ott magyarázta el egy srác. Ez mondjuk még 2009-ben volt, de nem hiszem, hogy változott volna.
2011. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

re Kérdező:

én nem vagyok szakmunkás, de nekem nem is okoz gondot egy mondat értelmezése :>


"Ha tanulmányi osztálya visszaigazolja a hallgatói jogviszonyát, akkor egészen a tanulmányok befejezéséig, illetve addig, amíg a 40. életévét be nem tölti, nem kell törlesztenie. "


Ez világos beszéd.

2011. jan. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem is ezzel a mondattal volt a gond, kedves zseni :)

Azt hiszem, hogy ez az oldal azért van, hogy kérdezzünk, ha valamit nem tudunk, és elvileg válaszolnak rá. Neked ez nem sikerült, hiszen a személyes véleményedet nem kérdeztem.

2011. jan. 16. 20:06
 8/8 anonim ***** válasza:
El kell kezdenie törleszteni, de ha kiszámolod, először áprilisban vagy májusban kell utalnia 4500at, és ezt augusztusig. Tehát összesen 18 ezret kell visszautalnia, ezt azért meg lehet csinálni :)
2011. jan. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!