Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudok 60 ezer forintot...

Hogyan tudok 60 ezer forintot bárhonnan keríteni február 5-ig? Valakinek ötlet?

Figyelt kérdés
Kollégium térítési díj tartozás. Szülők-barátok nem tudnak segíteni, maximum 20ezer forinttal. 40 ezer fennmarad. Ha nem fizetem ki, akkor nem vehetem fel tantárgyaim, és nem fejezhetem be tanulmányaim. Édesanyámmal támogatásokból élünk és az alkalmi munkáiból, ugyanis nem veszik fel túl képzettség miatt teljes munkaidőben sehová. A támogatásokat addig kapjuk, míg nappali tagozatos hallgató vagyok. Ha nem sikerül elkezdenem a következő félévet, akár utcára is kerülhetünk. Anyukámnak nincs hitel kerete, nekem meg 19-évesen nem tudom, hogy honnan lehetne ennyi pénzt ennyi idő alatt előteremteni.
2011. jan. 20. 03:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, több megoldás is lehetséges.

AZ egyik például a diákhitel, abból sokmindent ki lehet fizetni, keress utána a neten. Szívás, mert nyilván mégiscsak hitel...

Azt nem tudom, hogy milyen gyorsan lehet igényelni/megkapni.


A másik, hogy bizony ha nehéz helyzetben vagytok, az iskola mellett el kellett volna/kellene járni dolgozni. Az egyetemen hemzsegnek az ilyen lehetőségek, már rég meg kellett volna ragadnod.


Tudom, hogy amit írtam azzal nem jutsz azonnal pénzhez, de ha így csináltad volna, lehet nem lennél most ilyen helyzetben. Esetleg felvehetsz erre az összegre valamilyen szabadrabló cégtől hitelt, ha nagyon kilátástalan a dolog. Leginkább ismerősöktől kérhetnél kölcsön, csak van néhány barátod aki kisegít. Ez volna a legjobb egyébként, és utána nyomás dolgozni tanulás mellett és ha az sem elég vedd fel a diákhitelt.

2011. jan. 20. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Folyamatosan kellett volna fizetni a kolidíjat. Egyáltalán fizettél a koliért az első félévben? Mert ez leosztva 5 hónapra 12e Ft havonta, ami az átlagos kolidíjnak felel meg vidéken!
2011. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát te nagyon okos vagy. Azt hitted, a kollégiumban ingyen lakhatsz???

Na mindegy, most azonnal menj el diákszövetkezethez és vállald el az első munkát, ami jön. Van még tíz nap, ha csak 500 Ft-ot kapsz óránként, már összejön az a pénz. Általában ötödike körül fizetnek. Ha csúsznának, arra a pár napra kérj kölcsön, úgy tuti tudnak adni neked a rokonok vagy ismerősök. Írjatok róla akkor szerződést, így ők is megnyugodnak.

2011. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja és MA intézkedj, ne holnap vagy a jövő héten, mert akkor már tuti bebuktad a dolgot.

Diákhitelt ha most igényelsz, legkorábban márciusban kapsz, arra ne számíts.

2011. jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"ugyanis nem veszik fel túl képzettség miatt teljes munkaidőben sehová"


Szar duma ez a túl képzettség, mi akadályozza meg abban, hogy ha érettségit igénylő munkára jelentkezik, akkor nehogy odaírja az önéletrajzába a diplomáját?


Amúgy meg a megoldás menjél takarítani Ausztriába feketén, pár nap alatt 10 nap alatt megvan a pénz.

2011. jan. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jahh, ez a túlképzettség valóban hülyeség, nem villogni kell a diplomával ott, ahol a kutyát nem érdekli. Hagyja ki az önéletrajzából, szerintem több szerencséje lesz anyukádnak!


A többiek előttem több lehetőséget is írtak, válogass, csak ne sokáig!

Sok sikert!

2011. jan. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!