Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek jó ötlet a frankhi...

Szerintetek jó ötlet a frankhitelek 180 forintos árfolyamon való végtörlesztése? Megéri ezért forinthitelt felvenni/ forinthitelre váltani?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére most nincs semmilyen hitelem, és nem vagyok szakember sem, de ettől függetlenül én nem tartom jó ötletnek. Akkor választanám a 180 forintos árfolyamot, ha semmilyen körülmények között nem tudnám egyébként törleszteni, vagy teszem azt a feleségem mondjuk most szült volna, ellenkező esetben inkább próbálnám kinyögni. Azt pedig szintén nem tartom jó ötletnek, hogy hitelt, hitelből fizetni, vagy ha már igen, akkor nem bank által, hanem teszem azt pl. valamelyik családtagom kitudna segíteni vagy ilyesmi. Egyszer kerültem már adóság csapdába (spirálba), vért izzadtam mire kimásztam, tanultam belőle.
2011. szept. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ma mondta a TV-ben egy szakértő,hogy nem éri meg. Ha kapsz is Ft-hitelt, hosszútávon többet fizetsz,mint jelenleg.
2011. szept. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem éri meg, de ha nagyon sokan fognak élni a lehetőséggel, akkor kénytelenek leszünk mind átváltani. A bankok ugyanis a még fizető devizahiteleseken próbálják majd behajtani az elszenvedett veszteségeik egy részét.
2011. szept. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagyon is megéri!! A mostani és nagyon bizonytalan CHF árfolyam mellett egy kiszámítható törlesztőrészleted lesz. Veszteséggel ugyan de ki tudsz szállni a devizahiteledből. Valószínű hosszú távon nem tartható a mostani 240 körüli árfolyam. Aki hitelképes egy másik forinthitelre tegye meg ezt a lépést. Ha nem érné meg az embereknek, valószínű a bankok sem tiltakoznának ennyire. Gondoljunk csak vissza egy hónappal ezelőtt hétvégi nyitvatartással várták az ügyfeleket, hogy rögzítsék az árfolyamot, nem jött be!
2011. szept. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Valaki elmagyarázná nekem ezt a végtörlesztős dolgot? Mi is lenne ennek a lényege?
2011. szept. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem történik semmi különös, csak megmentik a magyar családokat a csalárd bankoktól. Ez egy kiváló megoldás.

1. Ezek a hitelek sosem láttak CHF-t. Ennek a neve svájci frank alapú hitel. Ezt csak forintban lehet törleszteni, CHF-ben nem! Miért? Mert odalenne az uzsorakamat.

2. Elég ostoba az tévhit, hogy megint csak a gazdagok járnak jól. Az már gazdag, aki még tudja fizetni a részleteket? A gazdagok nem Magyarországon hiteleznek, hanem külföldön.

3. A bankok sorban fogják ajánlani és reklámozni a forint kiváltó hiteleket, mert különben kivonulhatnak innen. Az lesz a veszteség.

4. Semmilyen veszteség nem éri a bankokat, ezt csak a média fizetett balfékjei írják, pénzért.

5. Legyengül a forint? Talán igen. Jót tesz a termelésnek, exportnak, a gazdaságnak!

6. Újra beindul a hitelezési rendszer, de most már tisztességesebb alapon.

2011. szept. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Annak lehet megoldás szerintem, aki a devizahitelét kényelmesen tudja fizetni, ugyanis a ft alapúnak sokkal magasabb szokott lenni a havi részlete. Így, hogy alacsonyabb frank árfolyamon lehet végtörleszteni/átváltani, így talán a jelenlegi devizahitel törlesztőjéhez közel lesz a ft alapúé is.


Az utolsónak szeretném mondani, hogy téves infót írt, ugyanis nekünk lehet CHF-ben is törleszteni. Legalábbis előtörleszteni lehet. A havi részletre nem emlékszem, hogy kérdeztük-e vagy mondták-e.

2011. szept. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ez a lehető legjobb ötlet, amit kitaláltak. Kérdés, hogy mennyire lesz kivitelezhető...
2011. szept. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Jó ötletnek tartom. Nem mindegy, hogy x milliót 180Ft-al, vagy 200 fölötti összeggel szorzol be. Plusz, ugye a szerződésmódosítási díj.
2011. szept. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy milyen árfolyamon vette fel valaki a hitelt. Mivel a huf/chf valószínű jó pár évig nem lesz 180 alatt, ezért kényszermegoldásként éri meg. Sokan azt hiszik jól jár a devizahiteles. Mi pl 149 huf/chf -ért vettük fel első otthonunkhoz a hitelt, hosszú távra. Csak úgy tudnánk most kiszállni, hogy hatalmas veszteséget lenyelünk, a befizetett kezdőrészlettől kezdve az idáig 4 év alatt befizetett összeg hatalmas részét elveszítenénk. És lehet hogy még így is ez a legjobb megoldás, mert ennél még többet is tudnánk később veszíteni.

Megérni nem éri meg, de ennél még rosszabbul is járhatok, ha maradok a hitelnél... Kifizetni csak család segítségével lehet, egyik hitelből másikba ugorva, kényszerhelyzetben. Forinthitelt felvenni pedig hogy lehet egy már jelzáloggal terhelt ingatlanra, amin nincs már hely újabb hitelhez? Mert ugye a jelenlegi hitel aktív hitelként él rajta. Ezért technikailag úgy jelenik meg, hogy két hitellel akarjuk terhelni az ingatlant. Ez nem tudom, hogy másnak nem okoz gondot? Nálunk ezért nem működne a forinthitel.

2011. szept. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!