Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel egy összegben...

Diákhitel egy összegben visszafizetése hallgatói jogviszony megszűnése előtt. Mi erre a legjobb mód?

Figyelt kérdés

A kérdésem hogy ez lehetséges-e? Ahogy utána olvasgattam van rá mód. Első két félévemben szükségem volt a diákhitel felvételére, azóta dolgozom viszont a hitel szépen megnőtt.

Ha lehetséges mi erre a legjobb mód, hogyan csináljam? Fórumokon olvastam valamiféle előtörlesztés meg hasonló dolgokról de teljesen nem vettem ki miről van szó. Lényeg hogy minél gyorsabban minél kevesebb szívással szeretném letudni a tartozásomat.


2011. jan. 22. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megszűnteted azonnal a folyósítást, ha eddig még nem történt meg. Lekérdezed az aktuális egyenleget, majd átutatlod egy összegben a pénzt. Én is ezt tettem, mert 5 év után még mindig nőtt a hitelem. (1.7m Ft) Üdv a ValóVilágban :)
2011. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A folyósítást már régebben megszüntettem. Tehát akkor csak annyi kell tennem, hogy átutalom az előtörlesztés cím alatt található számlaszámra az összeget s kódommal és az előtörlesztés szóval és ezzel egy életre letudtam a diákhiteles dolgaimat?

Egyébként javaslom mindenkinek aki diákhitelt szándékszik felvenni, hogy nagyon gondolja meg és olvasson utána. Rendesen meglepődtem az összegen amit írtak 1.5évi folyósítás szüneteltetés előtt és ez ugye még sokkal több lenne a hallgatói jogviszony megszűnéséig.

2011. jan. 22. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen...de azért a biztonság kedvéért hívd fel előtte az ügyfélszolgálatot, és ott elmondják a tuttit. Hogy milyen számalszámra, mit kell pontosan a megjegyzéshez írni, stb.stb. Ha meg mmégsem pontosan utalnál, hanem esetleg többet, akkor se aggódj, mert visszautalják a többletet. Én aznap utaltam, amikor lekérdeztem az egyenleget, sőt az ügyfélszolgálatos még avval is számolt, h az átutalás 2-3-4 munkanap, és ennek ellenére is viszautaltak 15eFt-ot. Bár, mondom, nekem 1.7m Ft volt a tartozás akkor :S
2011. jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben nem kell semmit írni. Az előtörlesztés akkor érdekes, ha havonta utalod. Egy összegben csak egyszerűen el kell nekik küldeni a pénzt a szerződésazonosítóddal.
2011. jan. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Felhívod őket, hogy szeretnéd rendezni a hiteled. Amikor egyben van a pénz, megkérdezed telefonon, hogy mondjuk két nap múlva mennyi lesz az egyenleg (napi kamatozás!). Ha bankon belül van számlád akkor két nap múlva, ha másik banknál akkor másnap bemész a bankba és átutaltatod az megfelelő bankszámlaszámra, amit szintén megmondanak telefonon. Majd megvárod a pár hét múlva érkező értesítést a lezárásról.
2011. jan. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!