Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » HUF-os törlesztőrészlet...

HUF-os törlesztőrészlet tőke-kamattartalma miért nem folyamatosan nő-csökken?!

Figyelt kérdés

HUF-os hitelünk van, 5 éves kamatperiódusra, amiből eltelt kb 1,5 év. A kamatperiódus alatt nem változik a kamat, és mivel huf-os árfolyamingadozás sincs.


A bank küldi a törlesztőrészletek felbontását, mennyi megy a tőkébe és mennyi a kamatba. Elvileg ugye hónapról hónapra több kéne hogy menjen a tőkébe, és ennyivel kevesebb a kamatba (miközben a törlesztőrészlet mindig ugyanannyi). Ez a szabály le van írva a szerződésben is.

Mégis, összevissza ugrál a tőke-kamat aránya hóról hóra.

Konkrét pl. 2010. júliusban 392 Ft-tal kevesebb, augusztusban 2378 Ft-tal kevesebb, novemberben 1735 Ft-tal kevesebb tőkét és ennyivel több kamatot vontak el, mint szeptemberben, holott folyamatosan növekvő tőketartalom elvonásnak kéne történnie. Tehát hónapról hónapra egyre több tőkét kéne elvonniuk, nem pedig kevesebbet...

Kiszámoltuk, hogy mivel kevesebb tőkét vonnak el, és ugye azt újra megkamatoztatják, kár ér engem.

A banktól egyelőre nem kaptunk elfogadható magyarázatot. Ti értitek vajon, hogy ez így most lenyelendő vagy forduljunk PSZÁF-hoz?


2011. jan. 26. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az induláskori kamatlábbal kiszámolták előre havi szinten az annuitás alapján tőke/kamat arányt és ez alapján meghatározták a tőke törlesztési ütemezést. Itt valószínűleg havi szinten számoltak és nem vették figyelembe a 30/31/28 napos hónapokat, a tényleges kamatszámítás pedig lehet, hogy napi szintű. Ez okozhat eltérést, illetve az is ha időközben változott a kamatláb.

A tőke résznek viszont mindenképpen növekednie kellene szerintem.

2011. jan. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! Igaz, az első 2-3 hónapban több kamattal számolták, amíg nem vásárolta ki az unicredit a hitelt, így az átszámításnak van jogossága. De hogy a tőke mért nem folyamatosan nő... ahogy néztem, a hónap napjainak változása nincs arányban a levont tőke-kamataránnyal. 1-2 nap hónapnap-szám eltérés sem okozhatna 1-200 Ft-tal nagyobb eltérést.


Ezek a bankok ott húzzák le az embert ahol tudják, és ha az ember nem figyel, rá sem jön - legalábbis én úgy érzem, hogy engem lehúznak.

2011. jan. 27. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!