Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van adósok börtöne? Lecsukhatnak?

Van adósok börtöne? Lecsukhatnak?

Figyelt kérdés

Lecsukhatnak ha nem tudom kifizetni a már közjegyző által írt fizetési meghagyást?

És ugye közmunkára se foghatnak?


2011. jan. 26. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem. Ha nem tudod fizetni akkor foglalnak. Mindaddig míg van mit. Ha kell ingatlant is árvereznek. Ha nincs már semmid, akkor a munkabéredböl veszik vissza. Ja ha az sincs akkor majd a leendö munkabéredböl. Ja ha az csak 10 év múlva lesz akkor addig kamatozik a tartozásod vagy is akár duplája triplája is lehet a végén a tratozásod. Söt a végrehajtó összes munkáját neked kell kifizetni.

Közjegyzö elött aláírt tartozásnál azonnali behajtás van és a behajtó az összes költsögét rádterheli.


szóval inkább fizesd.

de lecsukni nem fognak. akkor nem tudsz dolgozni az nem jó.

2011. jan. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nincs már adósok börtöne

a végrehajtó első körben a - bármilyen - jövedelemből tiltja le a tartozás, aztán jön az ingatlan meg ingóság árverezése, de azért ezt inkább ne várd meg

kérj részletfizetést, azt általában szokták engedélyezni, de inkább a bíróságtól, ne a végrehajtótól, a bíróság normálisabb szokott lenni, és az ügyintézési határidők miatt ezzel kicsit húzhatod is a fizetést

2011. jan. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Egy kicsit most megnyugodtam.Nincs mit elvenniük tőlem....se munkám se semmim.Köszi a tippeket is.Megkértem a részletfizetést,de a közjegyzőnek írtam...mivel tőle jött a levél(fizetési meghagyás).Az úgy jó?
2011. jan. 27. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!