Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik e olyan, hogy banki...

Létezik e olyan, hogy banki tartozás elévül? Milyen feltételekkel? Van adósok börtöne?

Figyelt kérdés
Vettem egy csoda kocsit, pontosabban 1.300.000-et adtam bele, a többit 2.600.000-et a bank adta, tehát lízingeletem. Azonban az álom autónak (jobban vigyáztam rá, mint a szemem fényére)tönkre ment az egész motorja(valószínűleg akitő visszavették, megfőzte, felöntötte valami adalékkal, hogy kitartsin egy kicsit)+ hónapig használtam, alig mentem vele. Közbe egészségügyi okok miatt táppénzeltek, s nem tudtam fizetni, az autót visszavették, eladták,pici pénzért, maradt tartozásom.Nem fogom tudni kifizetni....
2008. júl. 14. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben megszakítás nélkül megvan az öt év, akkor az elévülés beáll. Ezt a Ptk-ban találod meg, az elévülésnél, most hirtelen nem jut eszembe hányadik paragrafus.

Adósok börtöne pedig nincs.

2008. júl. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejtettem mondani, hogy ha a kocsidnak rejtett hibája volt, akkor perelheted az eladót megtévesztésért, és tévedésben tartásért. Egy dörzsölt ügyvéd kérdése az egész.
2008. júl. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez simán az eladó felelőssége lesz, ha a rejtett hiba igazolható. Persze így, hogy a bank is eladta már, igen nehéz gyakorlatilag megvalósítani.


Az elévülés a polgári kötelmekben általánosan öt év alatt áll be. Az öt évet megszakítás nélkül az elévülés nyugvására okot nem adva kell érteni. Tehát ha a bank tudja, hogy hol vagy (van bejelentett lakcímed és azon értesít pl.) de öt évig nem kísérli meg a követelése érvényesítését (pl. egy felszólítólevéllel), akkor a követelés elévül, azaz állami kényszerrel nem végrehajtható. [De fennáll továbbra is!]

A végrehajtható okirat alapján fennálló követelés [tehát pl. a közjegyzői hitelszerződés, a fizetési meghagyás] elévülését csak végrehajtási cselekmény (végrehajtó által tett megkeresés, foglalási cselekmény, stb.) szakítja meg, az egyszerű felszólítás már nem.

2008. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a felvilágosítást. Abban az esetben, ha ki jön a végrehajtó, s lefoglal valamit, de annak az értéke nem fedezi a követelést, de nincs más, a betudják ennyivel, s lezárják az ügyet, vagy abban a pillanatban amint a nevemre kerül valami, ismét jelentkeznek, s visznek mindent életem végéig is akár?
2008. júl. 23. 12:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben van végrehajtható okirat (fizetési meghagyás pl.), akkor a követelés elévülését végrehajtási cselekmény szakítja csak meg, egy egyszerű értesítés nem.


Ez azt jelenti, hogy amennyiben volt egy végrehajtási eljárás, amely során pl. ingófoglalás történt, de az nem fedezte a követelést, csak egy részét, akkor a végrehajtás nyugszik, és néha-néha feléled. [Amikor a hitelező úgy dönt, mert a végrehajtó önmagától nem igazán "erőlteti meg magát."] Tehát a végrehajtás NEM szűnik meg, csak átmenetileg felfüggesztik.


Ez pedig azt jelenti, hogy amennyiben öt éven belül újabb végrehajtási cselekmény történik (pl. újabb foglalás miatt felkeres a végrehajtó, inkasszózza a számlád, letiltja a béred, stb.), akkor az elévülés újraindul. Így elég sokáig el lehet húzni egy végrehajtást.

2008. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!