Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit árul a bank, mit termel,...

SuT kérdése:

Mit árul a bank, mit termel, milyen szolgáltatást nyújt, hogy ilyen jól megy nekik?

Figyelt kérdés
Mi alapján működik egy bank? Mivel társadalmilag hasznos terméket nem állít elő.Ez egy óriási jól kitalált piramis játék és a pénz nagyrésze csak virtuális.A pénzkibocsájtásra van valami fedezetük? Kik állnak ennek a nagy bűnszervezetnek a háta mögött?
2011. jan. 29. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Hitelt ad, és a kamatokból tartja el magát. A pénz fedezete pedig a hitel; vagyis az, hogy valaki azzal a pénzzel tartozik valakinek. Ez egy nagy buborék, amely egyszer nagyon durván ki fog pukkadni.
2011. jan. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A bank által árult terméket HITEL-nek nevezik. A közhiedelemmel ellentétben ez nem "ingyen pénzt" jelent, hanem ugyanolyan termék, mint pl. egy TV, aminek bizony ÁRA is van... Csak ez utóbbiról sokan elfeledkeznek. Az pedig a "szellemi legalja" kategória, amikor valaki hitelből akarja a korábbi hiteleit/számláit kifizetni, mert a hitel ugyanolyan pénzköltésnek számít, mintha elmenne a plázába ruhát vásárolni, annyit ér el az egésszel, hogy pár hónappal elhalasztja a gondokat, de utána már nagyobb sz@rban lesz, mint a hitelfelvétel előtt. Vagyis, ha valakinek nincs pénze, akkor ne hitelben gondolkodjon, kivéve akkor, ha a kölcsönt egy vállalkozásba akarja befektetni, mely képes kitermelni a hitel árát kamatostól.


A bank nem teremt pénzt, a betétesek pénzét adja kölcsön. A pénz általában virtuális FORMÁBAN van nyilvántartva, de maga a pénz NEM virtuális (vagyis létező összegekről van szó). Ha virtuális lenne, akkor egy banki alkalmazott minden további nélkül "teremthetne" 10 milliárdot a saját bankszámlájára és ez a pénz nem hiányozna sehonnan sem... Azaz nem történik semmiféle pénzkibocsátás (erre nem is lenne jogkörük).


A bankok háta mögött pár főrészvényes és több ezer kisrészvényes áll (például, ha szerinted ekkora tuti biznisz a bankolás, akkor vegyél OTP vagy bármilyen bankrészvényt...)

2011. jan. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ostoba kérdés.


Pénzügyi szolgáltatást nyújt. Hitelt közvetít befektetők/betétesek és vállalkozók/hitelfelvevők között.


A vonatkozó jogszabályok, és működési szabályzatok alapján működik. A társadalmi hasznosságát a PIAC határozza meg. Azért, mert te nem látod, még hasznos, erre a piac ad bizonyítékot. A piramisjáték elvének köze nincs a bankrendszerhez, a pénz pedig annyiban virtuális, amennyire ez a 21.században indokolt. Valószínűleg kényelmetlen lenne, ha a bankba való besétálás helyett úgy kellene lakást venned, hogy körbekopogtatod a fél országot, hogy Kovács néni, ugyanmár, adjon már kölcsön, bár nem ismerjük egymást, de biz'isten megadom! És ha ad, akkor kijönne a spájzból egy zacskó ezüsttel neked.. Ja, arról nem is beszélve, hogy ha ott leírjátok egy papírra, hogy Kovács néni egy zacskó ezüstöt adott neked, tehát annyival tartozol neki, akkor már meg is kreáltátok az első virtuális pénzt, ugyanis ez a papír nem ezüst, csak látszólag az. A pénzt nem ők bocsájtják ki, hanem a nemzeti bank, ennek a fedezete pedig nem más, mint az állam ígérete. Igen, ez kevés, de ez a monetáris politika, nem pedig a bankok hatásköre. Az utolsó kérdésed nem értelmezhető, nincs itt semmilyen bűnszervezet.

2011. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké,csak gondoltam kicsit a bankok ellen beszélek.:))))))
2011. jan. 30. 16:53
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy teljesen tisztába vagyok a működésükkel.Elégé nagy szélhámosok de ezt mindenki tudja kivéve,ha nem akarja tudni ;) A szolgáltatásuk egyenlő a nullával.Sem az adott államnak sem pedig az emberek érdekeit nem képviselik "fosztogatók". Persze ez a mai világban és főleg adott országokban ez nem bűn,a ciki az ha valaki becsületes...blá-blá-blá.Mindenki a bűnözői pályára kényszerül. Valaki csak kigondolta ezt az egész mizériát a banknál ,hogy ha eszetlenül mindenki annyit kap amennyit kér az egyszer csak katasztrófa lesz.(hitelesekre gondolok) .A banki fejek elég sunyi fejek,ne mondja már senki hogy ezt nem tudták előre.Évekkel ezelőtt a deviza hitelt kínálgatták nagyon azt vegyék az a jó,na tessék aki engedte az sajnos megjárta,de nagyon,na szóval ez tudatosan volt.Persze aki hitelt vett az arra is számíthatott,hogy azt vissza kell fizetni,most hiába obégat hogy jaj.jaj-jaj.Csak persze a bank nem ellenkezik ha pénzt akarnak a zsebébe dugni.Igaz kettőn áll a bál.Szóval nyugodtan lehet őket bűnszervezetnek nevezni :)))))))) sőt meg sem sértődnek,légy nyugodt nem tiltakoznak a megtisztelő cím miatt.
2011. jan. 30. 17:13
 6/9 anonim ***** válasza:

"légy nyugodt nem tiltakoznak a megtisztelő cím miatt"


Talán mert magasról tesznek a véleményedre? ;) Hidd el, ha engem rágalmazol vagy szapulsz, én sem fogok tiltakozni...

2011. jan. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az is lehet,hogy magasan tesznek az én véleményemre de nekem szerencsére nincs semmi közöm egyik bankhoz sem.Úgyhogy csak sok ilyen ügyfelet kívánok a bankoknak MUHHÁHÁHÁ.Belőlem bizony éhen döglene a sok szélhámos.Te valami banki alkalmazott vagy?! más nem lehetsz ,ha ennyire szíveden hordod a sorsukat.
2011. jan. 30. 20:48
 8/9 anonim ***** válasza:
:) nem, nem vagyok. Csak a földön járok, és nem kenem a felelősséget másra. Mint sokan a saját hibájukért a bankokra. És nem, zsidó sem vagyok, amikor a zsidózás ellen szólok.
2011. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ajaj,az utolsó az már rasszizmus kategória,arról én nem beszéltem. :)))
2011. jan. 30. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!