Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A haverom nincs 18 és engem...

A haverom nincs 18 és engem kért meg, hogy a nevemre hadd csináljon egy bankszámlát, amiről tud majd online fogadni. Lehet ebből valami bajom?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, hogy minuszba viszi a számlát és nekem kell kifizetni az adósságot. Mire fogyeljek a számla létrehozásakor?

A segitséget előre is köszönöm.


2011. febr. 1. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz a haverod, a számla a tied akkor is.Minden hozadékával
2011. febr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy valakinek legyen számlája, NEM kell nagykorúnak lennie.

Másnak a saját nevedre számlát csináltatni meg igencsak kozckázatos, mert adott esetben onnan vonnak le tartozásokat, és azt NEKED ki kell fizetned.

2011. febr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha egy kis eszed is van, NEM CSINÁLSZ másnak bankszámlát!!!!!
2011. febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs a bankszámlához hitelkeret igényelve, akkor csak pár ezer forintba viheti azáltal, hogy nincs rajta pénz, s vonják a havi számlavezetési díjat, mely általában 2-300ft-tól általában 500 ft-ig terjed. Nem igazán tud csinálni semmit, ha nem a saját pénzed tárolod rajta, s adod hozzá oda a kártyádat. Ha a barátod, adhatsz neki egy lehetőséget, nyithatsz neki egyet, egy olcsót, annak függvényében mire akarja használni, majd ajánlanak a bankban egy számlacsomagot. Odaadhatod a bankkártyát is, hiszen úgyis csak annyi pénzt fog tudni levenni róla, amennyit tett vagy utaltatott rá. Ne legyen a folyószámlához hitelkeret csatolva, s a bankkártya éves díja, de főképp az elsőéves díja lehetőleg legyen ingyenes! Szerintem másra a nyitásnál nem kell figyelni, csak majd pár hónap elteltével, ha esetleg mégsem használja, s gyűlik a havi számlavezetési díj mínuszban, időben szüntesd meg, vagy rendezd a barátoddal.
2011. febr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Úgy beszéltük meg, hogy a számlához csak én férek hozzá, neki pedig átutalom a pénzt, amit idead a bwin számlájára, a nyereményt(ha lesz ilyen) visszautalja a bakszámlámra és felveszem és odaadom. 5%-ot megtarthatok.

Azt mondta vállal minden költséget a bankszámlával kapcsolatban. Így nem olyan kockázatos szerintem.

2011. febr. 1. 20:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Ő rak a te neveden lévő bankszámládra, ahonnan te neki utalsz máshova, aztán ő még visszautal neked? Akkor ezt miért nem a saját számládon valósítod meg, extra bankszámla fenntartási költségei nélkül?
2011. febr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem a számla lesz a te neveden. 18 éves kor alatt nem vehet részt online fogadásokon, tehát ott is a te adataid fogja megadni. Ergo hivatalosan te fogsz játszani. Azt hadd ne mondjam, hogy ha bármi galibát csinál és százezreket be kell fizessen, a végrehajtó téged fog megtalálni, ő meg majd mossa kezeit.

Szerintem ne menj bele. Nem véletlenül tiltott a szerencsejáték 18 éves kor alatt.


Mellesleg nem azért, de ha már eleve azt kamuzta, hogy csak a számla miatt kell a neved (ami nem igaz, a junior számlák direkt 18 éven aluliaknak vannak), azt "elfelejtette" mondani, hogy hivatalosan a te nevedben játszik, akkor én nagyon elgondolkoznék, hogy bízzak-e benne.

2011. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. febr. 1. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!