Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banktól érdemes manapsá...

Melyik banktól érdemes manapság lakáshitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt milyen a tájékoztatás,flegmák-e az ügyféllel,adnak-e tájékoztatót..ilyenek..Persze a kamat sem mellékes.Ha valakinek van személyes tapasztalata,azt is várom.Köszönöm!
2011. febr. 3. 11:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegyik rabló banda, úgyhogy egyiktől sem. Egy dolgot mindenféleképpen tegyél meg ha szerződsz bármelyikkel is, hogy figyelmesen olvassad el a szerződést, bár akkor már nem nagyon tudsz mit tenni, mert előleget adtál egy lakásra, ügyvédet fogadtál stb. és már egy csomó pénzedben van az egész. Ne hidd el, hogy bármi ingyenes, lehet hogy egy kamatperiódus kedvezményes kamattal van és utána emelik, lehet csak fél év után döbbensz rá, hogy fizetni kell a 6 hónapos etetős hitel után havonta 5-6 ezer forint kezelési költséget 20 éven át. Szóval csak óvatosan.
2011. febr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
egyiktől se, az ingatlanárak pedig reálértéken zuhanni fognak
2011. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én értelek titeket,hogy egyiktől sem.Én sem szívesen veszek fel...De már 5 éve lakok albérletben,másnak a lakását fizetem..ez jobb?Ennyi erővel veszek egyet hitelre,ami egyszer a sajátom lesz.Ha nem lesz pénzem,az albérletet sem tudom fizetni,akkor is mehetek az utcára..vagy nem?
2011. febr. 3. 15:51
 4/13 anonim ***** válasza:

maradj albérletben


reálértéken a lakásárak zuhanni fognak


szvsz én inkább most aranyat (pl. aranycertifikát) vennék (jelentős esés után vagyunk), bankbetétnél jobb, és tovább spórolnék.


PS: ezzel az "inkább fizetem a sajátomat" című baromsággal rengetegen jártak rosszul az utóbbi években..


a probléma ott kezdődik, hogy ez NEM A TE LAKÁSOD, ebben a lakásban a bank RÉSZTULAJDONOS


+ minden pénzedet lekötöd


+ 30 évre elkötelezed magad


+ a sztori tele van buktatókkal


átlag lakás = money pit (pénznyelő)

2011. febr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A banknál laknál albérletben 20 évig? Az okés, de ha nem tudsz fizetni kiraknak és marad az adósság is.
2011. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha az albérletben nem tudok fizetni,szerinted mit csinálnak?
2011. febr. 3. 16:30
 7/13 anonim ***** válasza:
Utcára kerülsz. Hitelt nem fizeted akkor is utcára kerülsz + marad hiteled amit ki kell fizetned.
2011. febr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Frontosa ***** válasza:

Persze!

Ilyen értelemben soha ne is vegyél lakást, inkább maradj életed végéig albérletben. Autót se vegyen senki, mert annak is zuhan az ára, tv-t, fényképezőgépet sem mert annak szinte 0 a maradványértéke 1 év után.

Hülyeség.

A kérdező nem befektetni akar hanem inkább a saját lakását szeretné fizetni a másé helyett.

Kérdező: A legtöbb bank induló banki költségek nélkül lakáshitelez, tehát nincs kezelési költség, folyósítási díj, értékbecslés díj, amire kalkulálnod kell az a közjegyzői díj (kb. 1 %) és a földhivatali díjak (kb 20-30e Ft)+az adásvételi szerződés díja az ügyvédnél.

Majdnem mindenhol kielégítő tájékoztatást kapsz a hitelről. Van lehetőség páros forinthitelre is. Arra figyelj, hogy akkora törlesztőt vállalj be amekkorát biztonsággak tudsz fizetni hosszú távon még akkor is ha esetleg ideiglenesen munka nélkül maradsz. Inkább elégedj meg kisebb, olcsóbb lakással ha ebben nem vagy 100%-ig biztos. Most viszonylag olcsón lehet lakáshoz jutni és az esetek többségében az eladók rengeteget engednek az árból, tehát komoly alkupozícióban vagy.

Üdv,

2011. febr. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Frontosa ***** válasza:

Ja és majdnem elfelejtettem. =)

Javaslom több bankban is csináljatok egy előszűrést és egy kalkulációt, így mindenhol részletes felvilágosítást kapsz és össze tudod hasonlítani a különböző bankok lakáshiteleit (Pl. KH, Erste, UniCredit).

Van olyan konstrukció ahol az első 6-12 hónapban kamatkedvezményt kapsz. Ez nem azt jelenti, hogy a szemét bank utána megemeli a törlesztődet, hanem azt hogy az első néhány hónapban kevesebben fizetsz, mint amit a kedvezmény nélkül fizetnél, tehát mindig azzal a törlesztővel kalkulálj amit a kedvezményes időszak után fogsz fizetni, az meg hogy a kezdeti időszakban kevesebb lesz a törlesztőd, hát bumm, túl fogod élni. =)

Üdv,

2011. febr. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"A kérdező nem befektetni akar hanem inkább a saját lakását szeretné fizetni a másé helyett"


ez volt a hülyeség...

2011. febr. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!