Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banktól érdemes manapsá...

Melyik banktól érdemes manapság lakáshitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt milyen a tájékoztatás,flegmák-e az ügyféllel,adnak-e tájékoztatót..ilyenek..Persze a kamat sem mellékes.Ha valakinek van személyes tapasztalata,azt is várom.Köszönöm!
2011. febr. 3. 11:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A lakás onnantól lesz az övé, ha lejár a futamidő és ki van fizetve az utolsó kanyi is. Addig gyakorlatilag a banké, csak akkor vegyed fel szerintem a hitelt, ha úgy gondolod bebetonozott munkahelyed van és megmarad. Én úgy vettem fel, hogy 43 éves koromig lejár a hitel. Talán addig még elkelek a munkaerőpiacon, ha esetlek munkanélküli lennék. Szerencsére hiányszakmám van, de ez még változhat.
2011. febr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Most viszonylag olcsón lehet lakáshoz jutni és az esetek többségében az eladók rengeteget engednek az árból, tehát komoly alkupozícióban vagy"


ez pedig már a vicc kategória


a lakás még most is nagyon drága


sokkal olcsóbb lesz


bankhitel (újonnan teremtett fedezet nélküli pénz) kapcsán pedig gondolkodjál el a korábbi hitelfelvevők sorsán


igazi sikertörténet ez

2011. febr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi "kényszerítő körülmény" (pl. családalapítás), akkor ne vegyél fel most lakáshitelt.


Ha van félretett pénzed, akkor bizony jobban járhatsz annak gyarapításával, mintha beleugrasz most egy mondjuk 9%-os thm-ű lakáshitelbe. 5 év alatt akár 1.4-szeresére növelheted a pénzedet (a kamatos kamat miatt, évi 7% vagyongyarapodást feltételezve), persze lesz némi infláció, de az alacsony maginfláció miatt szerintem nem lesz jelentős.


Igen, további árcsökkenés várható a lakáspiacon, néhány részszektortól eltekintve. Bár csak a Bp-i helyzetről szól, érdemes vetni erre a cikkre egy pillantást. Meglepően őszinte ahhoz képest, hogy ingatlanosok írták, akik állandóan azzal jöttek az utóbbi egy, másfél évben, hogy namostaztánmár nem csökkennek tovább az árak:


[link]

2011. febr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!