Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Segítség! A Bank átverte a...

Segítség! A Bank átverte a nagymamám?

Figyelt kérdés

Kedves kommentelő!

A nagymamán elég jó él. Van egy kis pénze a bankban, és most speciel 1 milliót vett, fel. Viszont a probléma a következő:

Bankban fel akart venni 1 millió forintot, be is ment a fülkébe ahol átadják a pénzt, a géppel számoltatta a nő, aki kiadja a pénzt, nagyi alá is írta az átvételit, 1 millió Ft -ról, csakhogy nem 1 millió volt amit átvett hanem 900 ezer Ft-ot. Nem számolta meg ott a fülkében(bankban) csak otthon. Ez tegnap volt, ma számolta meg és ugye nem volt meg az 1 millió, csak 900 ezer Ft.

Mit csináljunk hogy vissza kapjuk a pénzt?

TUDOM TUDOM a pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadnak el! viszont m i a van a kamerákkal? Azok nem csak minket vesznek, hanem a pénztárosokat is!?

Please segítsetek!


2011. febr. 3. 14:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

A pénzszámoló gépnek is van "feketedoboza".De annak a "belekukkantását" a nagyidnak nem engedélyezik,csak az erre kijelölt személynek.

A banki kamerák látják a pénztárat is,de nem biztos,hogy a pénzszámolót is bemérte.Lehet takarásban volt a gép.

Igen,így utólag mondhatjuk,hogy pénztártól való távozás után nem fogad a bank reklamációt,pláne,hogy a nagyid már alá is írt!

Könyvelik a ki,-és befizetéseket.Szóval sajnos a helyzet az,hogy ott kellett volna átszámolni.A bank mondhatja azt is,hogy a nagyid már az utcán kivette a különbözetet...

Sajnálom.

2011. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Fiókvezetővel kellene beszélni, ha tényleg van kamera pont kerülhet az ügy végére.
2011. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Itt első:

Esetleg ekkora összegnél kísérőt kellett volna vinni.De a fiókvezető is jó ötlet!

2011. febr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszikee!!!! most megyek, mert muszáj valamit csinálni !! :)
2011. febr. 3. 14:17
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal, vagyis órákon belül kellett volna ellenőrzést kérni, ahol is átszámolják a kasszát sőt az ügyintéző tárcáját is! Azért sok sikert, mert bár a bankok szivesen átverik a nagymamákat, de ez nem az az eset
2011. febr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj vissza. annak a 100.000-nek többletként jelentkeznie kellett a nap végén.
2011. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az illetékes fiókban kell, a fiókvezetővel beszélni. Kassát zárnak és ilyenkor belső vizsgálatot indítanak. Ha "kezezés" volt akkor kiderül, de ha téves volt a reklamáció picit égő:)
2011. febr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

15:09, hát de ha a gép kiadta a pénzt, az viszont egyszerűen az ügyintéző tárcájában landolt, akkor már hogy jelentkezne többletként? Gondolod, hogy leiktatta amit eltett? :P

A néni meg aláírta, hogy mindent rendben felvett, hol lenne itt többlet?

Tényleg csak valami biztonsági kamera felvétele segíthetne.

Egyébként meg oda kell figyelni ekkora összegeknél, ez nem az sarki közértes eset, hogy meg se számolod a visszajárót, csak ránézésre elrakod, mert ha le is húznak 100 forinttal, azt leszarod...

Ha másra nem is jó, leckének jó ez.

2011. febr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

15.09 vagyok. Tényleg :)

Csak én akkora naiv vagyok, hogy először mindig az jut eszembe, hogy tévedés történt, nem pedig lopás.

2011. febr. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszike a válaszokat!! :)

Na hát elmentünk nagymamámhoz, átszámoltam, nem 100 ezer , hanem 70 hiányzik, és abban egyeztünk meg, mivel már 2 napos dolog, és valószínűleg le is tagadná a bank (ha mégis igaz lenne!) hogy nem megyünk be és nem csinálunk hülyét magunkból! Mert ugye nekünk kellett volna átszámolni, és nem csak úgy eljönni a pénzzel. Úgy hogy 70-nel vékonyabbak vagyunk, hát igen TANULSÁG !! :)

Köszi a válaszokat. By: Nektarka

2011. febr. 4. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!