Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem tudjuk eladni a házat de...

Nem tudjuk eladni a házat de kéne a pénz. Másik lakásban lakunk. A bank csak 80%ig ad hitelt rá. Ha ez nekünk megfelel és nem fizetjük akkor csak a házunkat viszik mást nem ugye?

Figyelt kérdés
mert ha eladnánk akkor is csak lehet annyiert tudnánk és akkor letudnánk igy.vagy kérhetnek más pénzt is?
2011. febr. 4. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Eladásra hitel?? Azt vételre adják.


Ha arra gondolsz, hogy 80% a likvid érték (amennyit a banknak "ér"), akkor próbáljtáok meg pár százalékkal drágábban eladni. Tehát ha 10M a piaci értéke a lakásnak, de a banknak csak 8M-t ér, akkor próbáljátok 8,3-ért eladni. Így maradna egy kis pénzetek és az ár alatti lakásra gyorsan jön vevő is.


Három évig ingatlanokkal foglalkoztam, tapasztalatból mondom.

Az ország melyik részén, milyen típusú településen van a lakás?

2011. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nos a bank mindenképpen csak a saját kárát igyekszik olyankor visszaállítani, szóval azt hiszem első kikiáltásnál magasabb összegen kiáltják ki, és talán háromszor árverezik, utolsó alkalommal mindegy mennyit kapnak érte, csak kapjanak. De tömören: ha odakerül a sor és elárverezik és Ti 8 millióval tartoztok de csak 6 millióért kel el, akkor Ti még két millióval adósok maradtok, és akkor mehet a behajtás. Esetleg albérletbe nem tudnátok kiadni? szerintem ha nem laktok benne még jól is jártok, ha használva vannak a vezetékek, csövek és szellőztetve is van néha.
2011. febr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
bp kertváros családi ház 59et ér annaka a 80%át adnák
2011. febr. 4. 21:00
 4/6 anonim válasza:
Ha 59 milliót értettél 59 alatt, akkor ha árverezésre kerül a sor, mai gazdasági helyzetben, szerintem nem nagyon tudnák eladni jó áron, adósok maradnátok. Nem tudom mire kellhet a pénz, de én mondjuk értékének 40%-át venném csak fel, ebben az esetben nem tudná elárverezni, mert senkinek nem kell résztulajdon. De mondjuk ennyire nem értek hozzá.
2011. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így megy. Az még csak a kezdet, hogy a házat elviszi a bank. Ha az árverésből kapott pénz nem fedezi a hitelt, a kamatokat és egyéb költségeket, akkor szépen elkezdik tiltani a fizetéseteket és jön a végrehajtó a másik lakásba. Sőt, szélsőséges esetben rátehetik a kezüket arra a lakásra is, ahol laktok, ha az is a tulajdonotokat képezi. A hitel visszafizetéséért nem csak azzal az ingatlannal feleltek, amire a jelzálogot teszik, hanem a teljes vagyonotokkal.
2011. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért nem próbálkoztok azzal, hogy nyomott áron eladjátok?

Ha gondolod írj bővebb infót róla, akár privátban, hátha többet tudok segíteni úgy. Első voltam.

2011. febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!