Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP lakástakarékpénztár, vagy...

OTP lakástakarékpénztár, vagy Fundamenta, akinek van ilyen vélemények, tapasztaltok? Megéri belekezdeni? 4 évesre gondoltam.

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 14:27
 1/3 anonim válasza:

4 éves, havi 20 ezres fundamentánk volt. a 4 év után 1-2 hónappal felvettük a kölcsönt. Összesen kb. 2,5 milliót kaptunk. Most havi 25 ezret fizetünk, viszonylag belátható ideig. Most pontosan nem tudom meddig.

A havi 10 ezres már bonyolultabb volt, mert nem járt le a 4 év. Az áthidaló kölcsön kamata elég sok. Mostmár lassan lejár és 13 ezer körül kell majd fizetni, arra 1,5 milliót adtak, mert több mint 4 éves. Vannak különféle kezelési költségek, számlanyitás stb... és a kölcsön intézése is erős idegzetet kíván, főleg ha sürgősen kell a pénz. Azt nem nézik, hogy évekig rendesen fizettél, és tulajdonképpen egyrészt a befizetett összegedet kapod vissza, hanem mindenféle biztosítékot kérnek a kölcsöntörlesztésre vonatkozóan. De megkaptuk a pénzt és viszonylag belátható időn belül lejár, és nem csillagászati a törlesztés.

2011. febr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
nem.
2011. febr. 9. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekünk megérte, mert végül így tudtunk lakást venni. Mi is a fundamentánál vettünk fel áthidalót. Hát nem volt egyszerű az tény. Addig minden megy mint a karikacsapás, amíg neked kell takarékoskodni, de ha kéred a pénzed az már más tészta. Én is csak erős idegzetűeknek ajánlom. De mindent összevetve megérte, mert végre nem albérletben lakunk. De, ha te ezek kihagyásával is tudsz lakást venni, akkor nem ajánlom, mert idegroncs leszel amíg el tudod rendezni a dolgokat.
2011. febr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!