Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Lakástakarékpénztár vagy...

OTP Lakástakarékpénztár vagy Fundamenta?

Figyelt kérdés

Már informálódtam mind a kettőről, de érdekelne, hogy aki benne van, vagy felvette, mit tud még mondani.


A kedvezményes kamatú hitel (3,9) csak akkor jár, ha végig fizetem a megtakarítási időszakot, s úgy veszem fel az összeget? Az áthidaló kölcsönnél már rendes kamatot számolnak (7,5-10%)


Megéri ilyenbe fektetni? Máshol nem fizetnek azért +30 %-ot a pénzedre.

Ha igen, milyen távra? Melyiknél?

Ha a fundamenta mellett döntenék, akkor azt egy postán kötném, de nem tudom, hogy akkor a hitel részét melyik pénzintézet állná.


Várok minden építő hozzászólást!

Köszönöm


2011. aug. 9. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:

1. valóban jó a 30%, de ne feledd, h az mindig csak a befizetési időszakra jár, az előző évek 1%-al kamatoznak (vagy van még 0 3%-os kamatozású is, de kivezetésre kerül hamarosan.) Tehát a befektetésed összteljesítménye annál rosszabb, minél hosszabb takarékossági időt választasz, ergo a lehető legrövidebb időszakra kösd.

2. Mint írtam, rövid 4-5 évre. Már nem csak 2 szereplős az ltp, mert már az erste is csinálja, és ha a hírek igazak, ősszel jön a CIG Pannónia biztosító is a saját ltp-jével. Mit üzen ez? Azt, hogy élesedik a verseny, lesznek később számlanyitási akciók (jelenleg a számlanyitás 1% ami nem kevés)

3. Az ltp hitele független a pénzintézettől, mert azt maga az ltp adja. Tehát a Funda ltp hitelét a Funda biztosítja.

4. a kedvezményes kamatozású hitel csak a megtakarítási időszak után (+ 3 hónap kiutalási várakozás) jár.

2011. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az otp-s lakáspénztár kiegészítő hitelével az a szívás, hogy csak akkor tudod felvenni, ha az egész házvétel hitelét az otpnél intézed és más bank terhelése nincs a házon.
2011. aug. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást, én is így látom. De még mindig jobb, mint ha csak bevarrom a pénzt a párnába.


Az OTP-sről: "ha a lakás hitelét is ott intézem" Én nem szeretnék több hitelt, csak a fundának/LTP-nek az kedvezményes kamattal kiegészített részét majd. Viszont annyi a problémám a rövidebb határidővel, hogy az az összeg nem elegendő semmire. A 8-10 évessel (6,5-8 millió) lehetne mit kezdeni. De ha hozzá számolom, hogy a lakásárak 8-10 év alatt növekednek, akkor lehet, hogy akkorra ez az összeg hitelestől nem ér annyit, mint most érne.


Azt még nem írtam, hogy jelenleg egyedülállónak számítok, s így nem könnyű több LTP-t fizetni egy fizetésből.


Mert még ez jöhetne szóba, hogy nem 1 10 éveset kötök, hanem 2db 5 éveset.


Hát nem tudom. Így közelebb a 30hoz, mikorra lesz nekem lakásom?

2011. aug. 9. 13:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy adószámhoz egy LTP/fundamentát lehet kötni, tehát csak egyet tudsz nyitni.


A 30% os állami támogatás pedig az éves szintű befizetésed 30%a max 72.000FT évente. A max évi 72Eft ot a havi 20.000,-ft os LTp/fundamentával tudod kihasználni.

2011. aug. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az igaz, h egy adószám, egy ltp, de a szülei nevére is csinálhat, és akkor már oké a dolog. 2 db 5 éves teljesen jó.
2011. aug. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen ám, így hamarabb kapnék 8 milliót, ha két 5 éveset kötök, viszont nem tudok havi 70ezret fizetni kölcsönbe + rezsi és még éljek is meg valamiből. Ezért szívás a rövid táv.


Viszont a hosszútávval pedig az a baj, hogy 10 év múlva az a 8 millió nem annyit fog érni.


Várom a további észrevételt s köszönöm az eddigieket.

2011. aug. 10. 13:14
 7/8 eric_cartman válasza:

Lehet, hogy rosszul értelmeztem amit írtál, de a 2x5 évvel szerintem az a baj, hogy nem kivitelezhető.

Ha lejár az 5év és kéred a hitelt akkor azt lakáscélra kell felhasználni, nem lehet lekötni és kivárni a következő 5 évet. Ha pedig hosszabbítod akkor ugyanott vagy mint a 10 évvel.


Nekem OTP-s lakástakarékom van, lehet, hogy nem volt a legjobb döntés. A hitelt ha minden igaz akkor csak az OTP-nél lehet felvenni, míg a fundamenta esetén több bank is szóba jöhet pl. CIB.


Javítsatok ki, ha rosszul gondolom/tudom.

2012. jan. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én a 2x5 évet úgy értettem, hogy egyszer kötök magamnak egyet, egyet pedig az egyik családtagomnak. Viszont én fizetem, a családtagom csak a nevét adja hozzá.

Ha lejár az 5 év, akkor kérhetem hitellel (kb. 4 millió), s anélkül. Ha mind a kettőt hitellel kérem, akkor az 8 millió, amiből esetleg tudok venni Pesten egy galambdúcot, mert másfél szobást örülök, ha megkapok, s fizethetek 2x 35-40ezret.

2012. jan. 7. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!