Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha bankon keresztül utalok...

Ha bankon keresztül utalok pénzt akkor fizetős az utalás díja?

Figyelt kérdés

Ha bankon keresztül utalok pénzt akkor fizetős az utalás díja?Bankon belül,vagy másik bankba?(vásárolnék babadolgot a neten csak nem tudom, hogy ezt még hozzá vegyem e költségnek)

Köszi előre is a válaszokat.


2011. márc. 4. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Bankon belüli interneten keresztül indított utalások általában díjmentesek. Papír alapon fizetni kell az utalásért (tehát ha bemész egy fiókba, és ott intézed).


Másik bankba történő utaláskor fizetni kell mindenképpen, akkor is, ha interneten keresztül intézed. De természetesen mindegyik banknak más a díjszabása, illetve számlacsomagtól is függ (az is lehet, hogy a te bankszámládhoz van mondjuk ingyenes utalási lehetőség - ezt jó megkérdezni előtte).

Egy bankos anyuka. :)

2011. márc. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Ja, bocsi, még valami eszembe jutott. Ha megvan az adott számlaszám, hogy mire kellene utalnod, akkor azt is megteheted, hogy bemész egy olyan bankfiókba (pl. megadtak neked egy otp-s számlaszámot, akkor bemész egy tetszőleges otp-s fiókba), és az adott számlaszámra készpénzben is befizetheted a megadott összeget. Ez is díjmentes.
2011. márc. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
84%

Nem mindig ingyenes bankon belül sem. Pl. az OTP kb 170 Ft-ot számol fel ebben az esetben és 250-et, ha másik bankhoz utalsz. A saját bankodat kell megkérdezned, hogy náluk hogyan van ez.

Mostanában a CITI banknak van teljesen 0 Ft-os számlája, bárhol vehetsz fel pénzt, bármennyiszer és bárhová utalhatsz, ingyenes. Igaz, hogy feltétele a havi 150000Ft-os jóváírás. De azt hiszem a Raiffheissennél is van hasonló, csak nem annyira kedvező.

2011. márc. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a gyors válaszokat!!!OTP-s vagyok és sajnos kissé drágának tűnik ez a bank(mondjuk melyik olcsó manapság).Innen utalok egyszer otp-s másik alkalommal másik bankba.De a készpénz felvétel is fizetős ennél a banknál.Régen még az első pénzfelvétel ingyenes volt, most meg fizethetek azért is hogy felveszem a gyedet:(


Utána fogok nézni, hogy milyen számla csomagban vagyok,ez nagyon jó ötlet volt:)

2011. márc. 4. 15:18
 5/9 anonim válasza:

15:08 vagyok.

Szerintem is nagyon drága az OTP. Én gyakran vásárolok neten, és sokszor azért nem veszek meg valamit, mert mire rádobom a postaköltséget és az utalás díját, már nem éri meg. Most pártoltam át a CITI-hez.

2011. márc. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Pont így jártam én is, hogy vettem 650.- forintért egy pulcsit a fiamnak és mire megkaptam 1450.- lett belőle:(

Nagyon meg kell gondolni a netes vásárlást...

2011. márc. 4. 15:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem CIB van és INGYEN utalok neten keresztül! :P
2011. márc. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az jó...
2011. márc. 8. 20:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Bankon keresztül lehet utalni takarékba, vagy csak sárgacsekken lehet postán befizetni?
2014. nov. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!