Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank megváltoztathatja az...

A bank megváltoztathatja az utalás összegét azért, hogy levonja abból az utalási díjat?

Figyelt kérdés

Amerikai bankba utaltam pénzt magyar fióktelepből(másik bank), és az utalás díját a kedvezményezett állta a megbízásom szerint.

Nem kaptam értesítést arról, hogy a kedvezményezett nem vállalja az utalási díjat. Egyébként is úgy tudom, hogy az utalási összegen felül szokták ráterhelni a számlára a díjat, és volt annyi pénz a számlán, hogy ezt megtehették volna,viszont úgy gondolom,ehhez is meg kellett volna kérni az engedélyt tőlem(utaló ügyfél).


Nem tudják megmondani az ügyintézők, hogy mi az oka annak,hogy kevesebb pénz ment át, a felelősséget a másik bankra akarják hárítani,miszerint ő vonta le magának az utalási díjat.


Van ilyen egyáltalán, hogy az ügyfelek beleegyezése nélkül változtatja a bank az utalás összegét, és az utalási díjjal is önkényesen rendelkezik?



Úgy néz ki, mintha azért alakítaná így a bank a helyzetet, hogy tegyek újabb utalási megbízást, amiből nekik nyereségük lehet (utalási díj).

Egyéb ötlet? Kihez lehet fordulni ezzel a problémával?


A jegyzőkönyvben is felvették azt az összeget,amit utalni szerettem volna,telefonon is ezt mondják nekem,csak a gyakorlatban másképp mennek a dolgok!


2011. szept. 2. 18:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"...és az utalás díját a kedvezményezett állta a megbízásom szerint."

Magad mondod, hogy így adtad meg a megbízást. Automatikusan leveszik az összegből.

2011. szept. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk utalni akartál 1000 egységet, az utalási díj meg 200. Ha a kedvezményezett állja a díjat, akkor 800 egység érkezik a számlájára, ha te állod, mint utaló fél, akkor 1200 amit levonnak tőled.
2011. szept. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A kedvezményezett az,akinek utalok,nem? Én vagyok az utaló fél.Az utalandó összeget valóban emelni kellett volna,és hozzá kellett volna adnom az utalás díját?Én nem vállaltam pedig,hogy kifizetem az utalás díját.
2011. szept. 2. 19:14
 4/16 anonim ***** válasza:

Én sem értem mit problémázol ezen.

Mint előttem is megírták, Te magad adtad meg így a megbízást.

2011. szept. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vállaltad, hogy kifizeted, pont azért vonták le az átutalt összegből.

Szerintem nagyon nem vagy képben, kicsit gondolkozz....

2011. szept. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát ezt tényleg nem értem.Ha nem vállalom az utalási költséget,akkor az nekem azt jelenti,hogy az vállalja,akinek utalom a pénzt.
2011. szept. 2. 19:56
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azt jelenti. Azért kapott kevesebbet.
2011. szept. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ez így nem túl jó!
2011. szept. 2. 20:11
 9/16 A kérdező kommentje:

Pedig volt már úgy,hogy utaltam külföldre,és akkor megosztottan vállaltuk az utalás költségét és átment az az utalási összeg,amivel megbíztam a bankot!!!


Nekem ez nem logikus,hogy még így is ki kell egészítenem az összeget újra,mert nem ment át az az összeg,amit akartam.A végső eredmény nekem az,hogy én állom az utalási díjat is.

2011. szept. 2. 20:13
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene kiegészítened? Ha kiegészíted, akkor Te vállalod, ha nem, akkor a kedvezményezett. Ez teljesen logikus.


Megpróbálom tisztába tenni a dolgokat.

Háromféle költségmegosztás létezik:


1) OUR (Minden bankköltséget az átutalást indító visel)


Átutalsz 1000 USD-t.

Tőled levonnak 1000 USD + a Te bankod költségét (pl. 10 USD) + az esetleges külföldi bankköltséget (pl. 20 USD) azaz összesen 1030 USD-t. A kedvezményezett megkapja az 1000 USD-t.


2) BEN (minden bankköltséget a kedvezményezett fizet)


Átutalsz 1000 USD-t, tőled összesen 1000 USD-t vonnak le.

Az 1000 USD-ből levonják a te bankköltségedet (10 USD) és a külföldi bankköltséget (20 USD), tehát a kedvezményezett 970 USD-t kap meg.


3) SHA (megosztott költségviselés)


Átutalsz 1000 USD-t.

A te bankköltségedet (10 USD) levonják a számládról, tehát összesen 1010 USD-t vonnak le tőled.

A külföldi bankköltséget (20 USD) a kedvezményezett viseli, így azt levonják az átutalt összegből, tehát 980 USD-t kap meg a számlájára.


Szerintem ez teljesen világos és logikus, ha ez alapján sem érted, akkor szerintem reménytelen eset vagy.

2011. szept. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!