Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank mennyi fizetési felszól...

A bank mennyi fizetési felszólítást küld levélben mielőtt azonnali hatállyal felmondja a kölcsönszerződést?

Figyelt kérdés
Egyszer kaptam egyet, majd másodikat, mely már tértivevényesen érkezett. Jön -e utolsó felszólítás még vagy csak a felmondó levél. A felmondó levelet a bank írja és küldi tértivevényesen, vagy közjegyző által kerül felmondásra. Mennyi idő múlva szokta bíróságra adni a bank az ügyet, vagy felmondás után van-e még lehetőségem egyezkedni a bankkal részletfizetés iránt.
2011. márc. 9. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem amig nem tudtam fizetni,nyakra főre küldözgették a felszólitó leveleket,úgy fél évig.Ennek az összege jelen pillanatban figyelj!!!-350.000 Ft lett.Majd jött a közgyegyzői levél,plussz 120.000 Ft os felszámitással.Ekkor kaptam négy napot,hogy befizessem a teljes tartozást,ellenkező esetben megindul a végrehajtási eljárás.Berohantam a bankba,és sikerült vissza állitatnom a hitel szerződést,természetesen dupla pénzért,amit most törlesztenem kell,ha törik ha szakad.Menj be a bankba,ha még nem mondták fel kötelességük veled egyezkedni,ez most törvény.
2011. márc. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

ha nem tudsz fizetni, ne várj tovább, mihamarabb menj be a bankba, mert ha jelzed nekik a fizetési nehézséget, rengeteg időt nyerhetsz, és összességében jobban jársz, mintha a végrehajtásra vársz...

alapvetően együttműködőek lesznek!!!

2011. márc. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

még csak annyit, hogy felmondás után már nincs egyezkedés... ha felmondják a szerződést, akkor ált. a bank el is adja a követelést valami behajtó cégnek, az meg majd a saját "eszközeivel" jár a nyakadra behajtani, nem lesz türelmes, az biztos... :((

inkább menj be most, mert most még lehet egyezkedni, később már nem!!!!

2011. márc. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!