Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az intrum justitia behajtó...

Az intrum justitia behajtó cégnek van lehetősége jogi eljárást kezdeményezni 4092 Ft. miatt?

Figyelt kérdés
Összevesztem a kéményseprővel és nem fizetek olyan kémény után ami nincs.Ezen kívül a szolgáltatást sem vettem igénybe sosem.Pár éve ez az intrum cég küldi a leveleket.Most azt írták,hogy Jogi eljárást megelőző utolsó felszólítás.
2009. febr. 20. 18:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt el felejtettem,hogy pár hete kiküldtek egy levelet amiben csekk ugyan nem volt de egy nyomtatvány igen amiben azt kérték ,hogy kitöltve küldjem vissza azt,hogy elismerem a tartozásomat feléjük.Nem küldtem vissza.Az eredeti összeg 2592 Ft.volt a többi az ő adminisztrációs költségük.
2009. febr. 20. 19:02
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekik nincs joguk semmire, nem kell velük foglalkozni - hacsak nem küldik el tértivevényesen a szerződés másolatát, amelyben megvették a tartozást.

Az eredeti adóssal egyezkedhetsz.

2009. febr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Még ha az Intrum, mint engedményes elküldi tértivevényes levélben a szerződésmásolatot, amelyben megvette a tartozást, akkor SINCS HITELT ÉRDEMLŐEN bizonyítva az engedményezés. Ugyanis az engedményezés tényét nem az ENGEDMÉNYESNEK, hanem az ENGEDMÉNYEZŐNEK kell közölni az adóssal. Addig az engedményezés csak egy lufi, amelyet "nem kell elhinni".
2009. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!