Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 5 éve vettem a lakásomat.7,5...

5 éve vettem a lakásomat.7,5 M hitel van rajta CHF-ben. Elszeretném adni, de nem ér annyit mint amennyit most vissza kellene fizetnem a gyenge forint miatt. Mit kell ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
tovább fizetni...
2011. márc. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
...köszönöm a hasznos választ!
2011. márc. 16. 12:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg a vevő átvállalja a hitelt. Igy te csak apapirokat irod alá, pénzt pedig nem látsz.
2011. márc. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nekem ez lenne a legjobb megoldás!
2011. márc. 16. 13:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, ha a kérdező boldog, ha azt olvassa, amit szeretne. De a realitások talaján maradva felmerülhetne a kérdés, hogy mégis ki szeretne átvállalni egy hitelt nagyobb értékben, mint amennyit az adott ingatlan ér... Bocs, tudom, nem voltam hasznos.
2011. márc. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs igazán jó megoldás, csak kevésbé rossz. Azt neked kell mérlegelni, hogy a tovább fizetés (=akkor összességében a lakás árának többszörösét fizeted vissza, illetve romló árfolyamnál akár még rosszabb is lehet) vagy az eladást választod (ebben az esetben a különbözetet neked kellene fizetni, de lehet, hogy a kisebb bukás miatt jobban megéri).


Egyébként abban a lakásban laksz vagy üresen áll? Ha ott laksz és eladnád lenne hova menned? Mennyi a lakás törlesztője és mennyiért tudnád kiadni?

2011. márc. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyen helyzetben nem lesz olyan vevő, aki átvállalná a hiteled. Ránk is akartak így sózni lakást, na persze. Eleve többet fizessünk és még más hülyeségének a kockázatát is vállaljuk (erre a lakásra ugyanis csak azért vett fel jelzáloghitelt a tulaj, hogy azt a pénzt eltapsolja). Inkább kivettük albérletbe :D
2011. márc. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, mi lenne fordított helyzetben, te megvennél-e egy ilyen lakást...
2011. márc. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!