Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy éri meg daytradelni, ha...

Hogy éri meg daytradelni, ha megbízásonként levonnak pár száz forintot, plusz még néhány százalék jutalékot is díjként?

Figyelt kérdés

Előre szólok, nem tudok tőzsdézni, csak most kezdem kóstolgatni a dolgot.


például itt:


[link]


Úgy értem ha részvényenként levonnak 150 forintot, plusz a jutalékot, akkor azt hogyan lehet "kigazdálkodni" daytrade esetén?

Hiszen akkor a részvény árának legalább kb 150 forinttal kéne emelkedni még az nap, hogy nyereséggel lehessen eladni, vagy nem?


2011. márc. 19. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Olyan brókercéget kell keresni, ahol kedvező daytrade jutalékok vannak, de a helyedben én a magyar piacot elfelejteném. Daytrade-re sokkal alkalmasabb a forex (ahol nincs is jutalék egyátalán), esetleg CFD vagy nagyobb tőkével az USA piac.
2011. márc. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

és hogyan lehet az amerikai piacon kereskedni?

amerikai számla kell, vagy bármit lehet "bárkinél"?

2011. márc. 19. 13:48
 3/8 A kérdező kommentje:
úgy látom a plus500 programban van sokféle. Itt csak föl kell tölteni pénzzel, és már mehet is a kereskedés?? mármint a plus 500-nál
2011. márc. 19. 13:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Amerikai piacon amerikai cégen keresztül olcsó kereskedni.

A plus500-zal ne foglalkozz, állítólag nem megbízható cég.

Ha kis tőkével akarsz forex-ezni, akkor én az Oandát javaslom. [link]

Ha a CFD-k és egyebek is érdekelnek, akkor a Saxobankot, de ott csak milliós összeggel lehet számlát nyitni ha jól emlékszem.

2011. márc. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Forexnél is van jutalék, úgy hívják spread :)
2011. márc. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A spread-et én nevezném jutaléknak, bár valóban az tekinthető a kereskedés "költségének".
2011. márc. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Erste-nél vagyok, itt 0,22 % (de min. 100 ft) egy megbízás jutaléka. Daytrade esetén az eladási jutalékot jóváírják a számlán utólag. Ált. 100 ft-ot szoktam fizetni, mert kis tételben (20-30 ezer) certikkel kereskedek. Turbó certinél kb. ötszöröse kitermelődik (EBGOLDS12) egy nap alatt a spread-et is beleértve.
2011. márc. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kezdőként nem ajánlatos részvényekkel kezdeni a tőzsdézést, főleg nem napi kereskedésben. Ezt jóindulatból mondom, régóta tőzsdézek már. Kérdésedre válaszolva ha nagy tételben veszel, akkor könnyebb kigazdálkodni. Ahol én kereskedek, ott 0,33 % (de min 100 Ft) a jutalék, tehát ez azt jelenti, hogy pl. egy 1000 forinton vett részvény esetében ugyanannyi jutalékot fizetek, mint 30 darab után. (Ugyanez már nem igaz 31 darab fölött). Nyereség esetén, ha kicsi is a nyereség, a nagy eladott darabszám növeli.
2011. márc. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!