Ha az A-hitelemet a bank nagyon, vagy esetleg 0-ra lecsökkenti munkabér nem megfelelő utalása miatt, akkor kérhetek kártérítést?

Figyelt kérdés

Van A-hitel a számlámhoz, a fizetésem majdnem 3-szorosa. Ha lezárolják (teljesen lenullázzák a hitelkeretemet), akkor a rá érkező fizetésemhez 3 hónapig nem tudok hozzányúlni, mitőbb a két jelzálog alapú hitelemet se tudják miből levonni, amiért a bank már kamatokat számol, meg talán átadja behajtáshoz, ezt nem tudom.

Már 4-5 hónapja mindig késéssel utalja fizetésemet a cégem, de a hónapban még nem jutott el odáig.


Szóval kérdésem: Ha a munkabér nem megfelelő utalása miatt ily módon károsulnék, ezért kérhetek a munkáltatómtól kárpótlást?


2009. febr. 23. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Persze, hogy kérhetsz, hiszen a Munka törvénykönyve egyértelmű:

155.§

(3) A munkabért - ha munkaviszonyra vonatkozó szabály vagy a felek megállapodása eltérően nem rendelkezik - a tárgyhónapot követő hónap 10. napjáig kell kifizetni. Ha a bérfizetési nap pihenőnapra vagy munkaszüneti napra esik, a munkabért legkésőbb a megelőző munkanapon kell kifizetni.


159. § Késedelem idejére a polgári jogi szabályokban meghatározott kamat jár.

2009. febr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat, de azt tudom, hogy a munkabér az jár, meg azt is, hogy elvileg kamatot kéne fizetnie a fizetésemre a késés miatt.

Azt nem tudom, hogy ha a késedelmes munkabérutalás miatt károsulnék, akkor azért tudok-e jogosan kárpótlást kérni?

2009. febr. 23. 17:35
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

kell előre szólni a banknak, hátha meg tudtok állapodni valamilyen módon.

Az A-hitelt, ha zárolják, akkor kérhetsz 3, vagy 6 hós részletfizetést, akkor visszaállítják a hitelkereted, és 3, vagy 6 hónap alatt vonják vissza, attól függ, mennyire kéred. Nehéz így kinyögni, de ha más választás nincs...


Mi is 6 hóra kértük, de csak eddig 1 hót fizettünk ki, és a bank (OTP) mindig előbb elintézi az utalásokat, és csak utána von magának, ha marad.

De a lakáshitelünket nekünk mindig átutalja.

Október óta nem fizetjük, akkor lett az első részlet kifizetve, eddig nincs belőle semmi, még figyelmeztető levelet sem kaptunk.

2009. febr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia.Nekünk is volt A hielünk azért irok csak!Az A -hitelt akkor mondja fel az OTP BANK ha több mint három honapja nem érkezik utalás semmi a számládra!Nekünk majdnem fél év után jöt a levél a banktól(akkor márt fél éve nem jött utalás semmilyen a számlánkra) hogy felmondták az A-hitelünket!Ekkor bementem a bankba lehet kérni igen 3 illetvel 6 hónapos részletfizetést!Valamint ugynevezett adóságrenedezö hitelt is lehet kérni ezt max.72 hónapra adják!Én megkaptam a maximumra de nekem nagyon nagy majdenem 400 ezres volt a A-hitel keretem ,mivel közös volt a férjemmel a számlám!
2009. febr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de a kérdésem az volt, hogy emiatt a munkáltatómtól tudok-e kártérítést kérni, mivel ez nem az én hibám lenne.
2009. febr. 23. 20:29
 6/6 anonim ***** válasza:

köszi a lepontozást

csak a valóságot írtam, nem hülyeséget, nem tudom mivel érdemeltem ki.

Na mind1


Hogy kérhetsz-e kártérítést, kérdezz meg egy ügyvédet, vagy egy munkaügyest, ő tutit tud neked mondani.

2009. febr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!