Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Angol bank felé való tartozás...

Angol bank felé való tartozás miatt érhet itthon valamilyen hátrány?

Figyelt kérdés
Angliában nyitottam bankszámlát magyar útlevéllel, nem igazolt angol lakcímmel, 2007-ben. A számlát sosem használtam, mára sajnos összejött rajt 350 GBP tartozás. A bank felmondta a szerződést, és átadta követeléskezelő cégnek a behajtást (erről levélben értesültem). A címen, amit megadtam, egy ismerősöm lakik, de ő csak bérli a lakást. Viszont a címet csak bediktáltam, nem bizonyítottam. Elvileg így nem is nyithattam volna számlát. Szerintetek mit tudnak velem (vagy a címen lakó ismerősömmel) kezdeni?
2011. márc. 28. 08:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Uniós jogszabályok vannak, behajták itthon is.
2011. márc. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

kekeckedhetsz azon, h eljárási hiba volt (csak bediktáltad a címed, és ezt igazolni is tudod), de számolj azzal, h ennek költsége van, és megéri-e.

de egyébként be tudják hajtani, ha megtalálnak.

2011. márc. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!