Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért teljesítenek ilyen...

Miért teljesítenek ilyen pocsékul a befektetési alapok?

Figyelt kérdés

[link]


Nézegettem ezt az oldalt, és arra lettem figyelmes, hogy azok az alapok, amiknél nagyobb hozamot lehetne elérni, ebben az évben szinte mindegyik bukóban van. Aminél pozitív hozamot ír azok is bukóban vannak, csak éppen a három hónappal ezelőtti árfolyamhoz képest növekedtek. Ez most valami általános nemzetközi trend?


Kis hozamú pénzpiaci meg egyéb garantált dolgokba meg nem érdemes fektetni, mert azoknál még egy kötvény, sőt egy betét is jobb.


2011. márc. 28. 18:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Azért mert a befektetési alapok nagy része mostanság jár le.


Emlékszem arra amikor 2002-ben sőt 2004-ben nagyon reklámozták a b.alapokat, hogy milyen jó meg minden. Sok ember beleugrott fejetlenül ( mint a deviza hitelekbe). eddig tudták kozmetikázni a dolgokat hogy minél nagyobb befizetést érjenek el. Csakhogy a legtöbbje 10 éves befektetés volt, és most érne be a dolog... már nem tudnak kozmetikázni, már nem tudnak mellé dumálni... (engem főiskolán kerestek meg, hogy vegyem fel a diákhitelt, tegyem azt bef. alapba, mert az nagyon jó lesz, 3x kamatmegtérülést ígért, persze csak szóban! Erre én azt válaszoltam hogy hülye leszek felvenni hitel csak azért hogy magácskának legyen munkája, ne nézzen hülyének. Ellenben sok társam beleugrott...máig nem értem hogyan szerezhettek közgazdász végzettséget, de mindegy)


Most kifogásként sok mindent fel fognak hozni:

- válságot

-cunamit

-japán katasztrófát

-sőt még magyarországi földrengést

- magas üzemanyagárat

- az építőipar megtorpanását...stb

2011. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ezek jó része nyílt végű alap, amibe akármikor befektethetsz és akármikor vissza is válthatod. Tehát a piactól, mármint attól hogy hányan adják és veszik, nem függ az alap teljesítménye. Befektetési jegy vásárlásával nő az alapban lévő pénz mennyisége, de az egy jegyre jutó pénzmennyiség nem. Ezért nem értem a magyarázatodat.
2011. márc. 28. 20:42
 3/18 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Ez nekem nem tűnik visszaesésnek.

[link]

[link]

A legtöbb egyébként azért teljesít rosszul, mert folyik a Libiai háború illetve volt a japán cunami. Itt egyébként nem az az érdekes, hogy mekkora veszteséggel járnak ezek a dolgok, hanem ilyenkor a befektetők 60%-a bepánikol és kiveszi a pénzét és ezért vannak ezek a visszaesések.

2011. márc. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Na igen, de ezek nem is emelkednek úgy, mint előtte. Az Aegon-os az oldalaz, de a Rafi bankos az egyértelmű csökkenő trend. De még mindig ezek a ruszki alapok a legjobbak, még emelkedő trendben pakoltam be a pénzem az espa russia-ba, most "csak" 6 % mínuszban vagyok a két héttel ezelőtthöz képest... szóval, lehet h ideje lenne újratervezni..
2011. márc. 28. 21:00
 5/18 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Milyen időtávra? hosszútávra én mindenképpen az Aegon ruszkit és az Istanbull-t ajánlom, nagyon nagy potenciál van bennük, de igenis, most semmi sem megy fel, de ha megy akkor ezek lesznek az élmezőnyben.

Ajánlom a haszon magazint, abban minden hónapban lehet ezeket követni és abban is az Aegon alapjai vezetnek, ráadásul az alapkezelő emberke magasan vezeti a pénzintézeti versenyüket.

2011. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ez az Istanbul jól hangzik, bár most ez is szépen visszazuhant. A DJ TI20 indexet hol lehet követni? (valami gyertyás diagram kéne, azon többet látni.) Az időtáv nem lényeges, TBSZ-re venném.
2011. márc. 28. 21:36
 7/18 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

[link]

TBSZ-t házhoz tudok vinni:D

Erre gondolsz? Csak gyertya nincs hozzá:D

2011. márc. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi, már nyitottam TBSZ-t :)


Az Istanbul alap referenciaindexről kéne japó gyertyás diagram.

2011. márc. 29. 16:36
 9/18 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
aegon.hu-t próbáld, de nem néztem még mert nem volt eddig szükség rá általában van TBSZ-nél jobb fajta befektetés, jó hozamokat.
2011. márc. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz? Mi az ami szerinted jobb?
2011. márc. 29. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!