Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Japán jen alapú lakás hitelt...

Hortobagyi kérdése:

Japán jen alapú lakás hitelt vissza lehet e jenben fizetni? Miért csak forintban lehet?

Figyelt kérdés
1 éve 30.000 japán jen alapú hitelt vettem fel lakásvásárlásra. Felajánlottam az OTP nek, hogy Japán jenben szeretném vissza fizetni az adóságomat. A pénzintézet képviselője mereven elzárkózott, közölte, csak forintban lehet visszafizetni. Vajon miért nem lehet ezt a fizetési formát választani? Ha jenben történt a hitelezés szerintem jogos a kérésem.
2009. febr. 26. 05:48
 1/7 anonim válasza:
Azért nem lehet mert ahogy te is irod hogy japánjen alapon forintban és nem jenben kérted ahitelt és forintban is vállaltad a törlesztést a szerződés kötéskor
2009. febr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Ebből élnek a bankok, az árfolyamveszteségedből, ŐK kedvezőbb kondíciókkal váltják a devizát, ezért nem lehet, a cél a kisember beetetése(marketing), majd miután bedőlt az ellehetetlenítése! Üdv a klubban téged is!
2009. júl. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert közötted és a bank között egy MINDKÉT fél által aláírt szerződés (és a hozzá tartozó üzletszabályzat) így rendelkezik.

Ezt te már a szerződés aláírásakor tudtad (illetve tudnod kellett volna).

2009. júl. 26. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ugye, erős a forint ... :)
2009. júl. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, hogy sokkal jobb a japán jen hitel, minden más valuta hitellel szemben. A most, napjainkban kínált forint alapú hiteltől, meg különösen jobb. Nehéz lesz a bankoknak új hitelfelvételre ösztönözni a polgárokat. Létezik ma ember aki, megbízhatónak tart legalább egy bankot Magyarországon? Amit a bankok, fél év alatt műveltek a hitelesekkel az mindent felülmúlt. Önkéntelenül is felvetődik a gondolat, mit fognak csinálni 15-20-25-30-35 év alatt velünk. Ha nem hoznak az államok, nemzetközileg garantált bankos törvényt, ahol védve van a hitelfelvevő, és a valutaárfolyam változásokból eredő kockázat, megoszlik a bankosok és a hitelesek között. Addig nehéz lesz bízni.
2009. okt. 25. 18:49
 6/7 A kérdező kommentje:

Vegye tudomásul akinek devizahitele van, könnyen előállhat hogy soha sem lesz kifizetve a lakása.

Én átváltottam a devizahitelemet magyar forintra. Eredménye.

Fix tőketartozás. A törlesztőrészlet 2x-resére növekedett.

15 év alatt a jelenlegi ütemezéssel 3x-szoros tőketartozást fogok visszafizetni. A bank fenntartja a jogot a forint árfolyam ingadozásának megfelelően, a törlesztőrészlet meg változtatására. Könnyen lehet hogy most fix 5 milliós tartozásom 15 év múlva 20 millióból sem telik ki. Meg van ez okosan szerkesztve.

Hol lehet meghúzni az uzsora és a banki szolgáltatás közötti vonalat?

2012. márc. 27. 15:59
 7/7 A kérdező kommentje:

Azóta rájöttem.

Japán JEN hiteleknek semmiköze a jenhez.

Kizárólagosan forint alapú.

A jenhez spekuláció alapokon kötődik.

Ez a helyzet a svájci frankkal is.

2012. máj. 1. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!