Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit ér el a hacker ha netán...

Mit ér el a hacker ha netán TUDJA a bankszámlaszámomat, vagy a kártyaszámomat?

Figyelt kérdés

( A kártyát NEM vesztettem el, NEM szoktam vele vásárolni, csak pénzt felvenni, a számlaszámrnál pedig a legtöbb bankban még a befizetéshez is igazolvány kell, nemhogy a pénzfelvételhez - amihez aláírás is szükséges !

Az igaz, hogy Netbankos tranzakcióim vannak, de ott kétlépcsős jelszó után SMS-ben kapom a végső jelszót, ami folyton változik...


Szóval : nem értem...


2011. ápr. 1. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Van a hátulján az aláírás mellett egy 4 jegyű biztonsági kód. Ha azt is tudja és a kártyaszámot is, akkor tud a pénzedből vásárolni a neten, és ehhez nem kell hackernek lennie. Akkor is, ha nem dombornyomott, csak akkor kevesebb helyen lehetséges.


A bankszámla számmal meg nem lehet mit kezdeni önmagában.

2011. ápr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a kártyaadataidat tudja pl kártyaszám cs szám vagy mi, a lejárati dátum stb akkor elvileg lehet a kártyádat klónozni, és attól hogy te nem vásárolsz az interneten méga klónkártyával a világon bármelyik boltban lehúzva lehet vásárolni ha nincs erre ráállítva pinkód neked hanem csak zöld gombot kell nyomni.


De olyan lehuzó cucc is van már amibe vásárláskor ha lehúzzák a kártyát az kapja el a kártyáról az adatokat amivel aztán később le tudják gyártani a klónját a kártyádnak.


De amúgy ha nem vásárolsz akkor minek neked bankkártya?


Ha odamész egy Atm-hez nem tudhatod biztosan, hogy nem e egy hacker állította oda, és csak arra lett kitalálva hogy lemásolja a kártyádat miután bedugod, és beütöd a kódodat.

Amúgy az a durva amikor ilyen terminálokra telepítik fel a figyelőszoftvert hiszen az Atm eken is windowz fut..

Szóvala bankautomatával is lenyulhatják bármidet ha akarják, de nem kisemberekre utaznak azok akiknek ilyen szaktudásuk van hidd el.

2011. ápr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. Na jó, hát ha olyan ostoba vagyok / lennék, hogy ott van a ktya mellett a kód, akkor persze, azt tudom...


2. a. / "...ha nincs PIN-kód ráállítva" a lehúzó terminálra ? Ezt nem értem... Minden kártyának van PIN kódja - más kérdés, hogy a terminálnál való lehúzáskor be kell-e írni, vagy csak a zöld gombbal kell leokézni a lehúzást...

b./ Jól értem ? Olyan ATM, amit egy hacker állított oda ?

Van ilyen "csak úgy" az utcán ? Ha volna szvsz elég hamar kiderülne...

2011. ápr. 2. 09:05
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsi még vmit : a plasztikkártya működéssel nem vagyok tisztában, nade gondolom, hogy még a primitívebb mágnescsíkosnál is kell hogy legyenek olyan "rejtett adatok", amik - a kártyaszámon túl - infokat rejtenek. Az igaz, hogy terminálos leolvasáskor ezek is kiderülnek, de előbb-utóbb, több szlatulaj reklamációja alapján csak lebukik az adott "ktyaelfogadó hely". A chipes kártyát pedig hiába klónozzák...
2011. ápr. 2. 09:15
 5/7 Hintalow ***** válasza:

Számlaszámmal egy dolgot lehet tenni, utalni/befizetni rá (az ilyen visszaélés sajnos ritka)

Kártyaszám önmagában semmire nem jó, online vásárláshoz kell a lejárati dátum + cvc kód a hátoldaláról.

2011. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

(For hintalow)


Magam is így gondolom... :)

2011. ápr. 3. 09:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért a kártya számot sem jó, ha megtudják, a cvc ugyanis nem teljesen független tőle, mivel abból generálják...
2011. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!