Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Behajtásnál mekkora összeg...

Behajtásnál mekkora összeg után szokott bírósági tárgyalás lenni?

Figyelt kérdés

Egy leépítés során elvesztettem az állásomat és az egyik pénzintézetnél összejött egy 65e Ft-os tartozás. Próbálok megoldást találni és összeszedni a pénzt, de félek mire meg lesz a pénz már komolyabb szankciók következnek.


Azt sem tudom, hogy pontosan milyen lépesek fognak jönni, mert már rögtön bírósággal fenyegetőztek, de először nem kéne átadniuk követelés kezelő cégnek? Vagy van olyan pénzintézet, aki nem alkalmaz ilyen cégeket? Hogyan működik ez? Sosem volt még sehol elmaradásom így fogalmam sincs hogyan mennek ezek a dolgok :(


Ekkora összegnél szokott bírósági tárgyalás lenni? Ha a nincs munkahelyem meg ingó/ingatlan vagyonom csak egy összetört autóm amin még hitel van, akkor miből hajtják végre a követelt összeget?


2011. ápr. 3. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Fizetési meghagyást fog kibocsátani a bíróság. Ha ellent mondasz, akkor lesz per, ha nem akkor a fizetési meghagyás végrehajthatóvá válik. Ha nincs semmid, akkor nem tudják behajtani, de halmozódni fog és ha lesz fizetésed, akkor abból majd letiltják.
2011. ápr. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy ellent mondok? Úgy érted, hogy ha nem fizetek?

És ha nem tudom kifizetni ezt az összeget, ők honnan gondolják, hogy lesz pénzem a perköltségekre. Vagy majd azt is utólag vasalják be rajtam?

Nem akarok idáig eljutni, próbálom megszerezni a pénzt.

2011. ápr. 3. 11:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Már a közjegyzők dolga a fizetési meghagyás, nem a bíróságé. Ilyen összegnél amúgy kötelező is a fizetési meghagyásos eljárás, tehát ha akarná sem peresíthetné. A fizetési meghagyásos eljárás során kapsz egy közjegyzői felhívást, hogy fizess meg 15 napon belül x összeget. Ezt ha megteszed, akkor értelemszerűen vége a követelésnek, minden megy a maga dolgán. Ha nem teszed meg, a fizetési meghagyás végrehajthatóvá válik, azaz elindítható a bírósági végrehajtási eljárás.

Az ellentmondás azt jelenti, hogy ha nem értesz egyet a követelt összeggel, nem tartozol, nem annyival tartozol stb. akkor kell ellent mondanod. Ennek hatására bírósághoz kerül az ügy, és egy perben, ítélettel fogják kimondani, hogy tartozol-e vagy sem. De ha te egyetértesz a fizetési meghagyásban foglaltakkal, akkor nincs per, tárgyalás stb.


Véleményem szerint ez akkora összeg, hogy a hiteleződdel reális időre meg tudsz egyezni: pl. egy éven keresztül havi hatezer forint. Ezt biztos vagyok benne, hogy elfogadja, hiszen neki is érdeke a követelés térülése.


Ha hallgatsz, azzal csak a költségeid maximalizálod. Menj be a bankba, jelezzed, hogy mit és hogy tudsz fizetni, és jussatok egyezségre!

2011. ápr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én már próbáltam velük egyezségre jutni meg folyamatosan tájékoztattam őket, hogy munkanélküli vagyok és, hogy nem-e lehet valami könnyítést eszközölni amíg találok munkát, de nem igazán hajlottak arra, hogy kevesebbet fizessek.

Most abban reménykedek, hogy ha jövőhéten beszélek velük, akkor egy normális embert fogok ki.

2011. ápr. 3. 13:40
 5/5 A kérdező kommentje:

Most olvastam utána én is a dolgoknak, hogy 2010. június 1-től az egymillió forint értékig terjedő, pénz fizetésére irányuló lejárt követelés kizárólag fizetési meghagyás útján érvényesíthető.


Amúgy nem sikerült ezeket a majmokat felhívnom, és elég messze van tőlem innen a legközelebbi fiókjuk, nem költeném utazásra a tartozásra rendezésére szánt összeg egy részét.

Majd ha képesek felvenni a telefont, akkor beszélek velük. Hihetetlen, hogy 2011-ben még telefonon sem lehet beszélni egyetlen pénzintézettel sem mert mindenhova 3354351 féle kód meg anyámkínyja kell.

2011. ápr. 4. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!