Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A lakás árverezés hogyan...

A lakás árverezés hogyan működik? OTP-nél van (volt) forint alapú hitelem, (köztisztviselő vagyok, így a Magyar Állam a kezes a hitelemnél) szóval már sajnos felmondták a szerződésemet.

Figyelt kérdés
Kifizettem a közjegyzői díjat a szerződés felmondásáról, ugyanakkor kértem a bankot, hogy keressünk valami megoldás, mielőtt elárverezik a lakásomat.Vajon visszaállítják valamilyen másféle konstrukcióban a hitelt? Vagy ha árverezésre kerül a sor, akkor hogyan működik? Mivel a lakásomat nem tudja annyiért eladni az OTP Nyrt, mint amennyit be kellene fizetnem, akkor a fennmaradó összeget hogyan hajtják be rajtam? Köztartozásba megy át? (A szüleim ingatlanjából 1/4- rész az én nevem van, ugye Tőlük nem vehetik el a lakásukat?)
2009. febr. 28. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia.De veszélyben van sajnos a szüleid ingatlana is!De ki az aki egy negyed lakást fog megvenni?Csak akkor van gáz ha van rajta banki hitel is!Akkor az egész oda van!Egyböl felmondják olyankor a szerzödést ,és az egészet árverezik el!Amugy meg ha nem ér annyit a lakás amennyi a hitel rajta ,akkor a fizetésed 33%-át vonhatják le a tartozás fejében!Ha nincs munkahelyed akkor PECH BANK!
2009. febr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat!
2009. febr. 28. 20:13
 3/3 anonim válasza:
91%
Sajnálom az eladósodott honfitársakat javaslom hogy adósság átütemezéssel kellene próbálkozni vagy olyan bankkal amelyik átvállalja a hiteleidet Egyébként ez jó lecke a társadalomnak. Van egy mondás addig nyújtózkodj amíg a takaród ér
2009. febr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!