Mit csinal a bank ha egy törlesztöreszletet nem tudok kifizetni? Otp faktoring

Figyelt kérdés
még csekket se kaptam,nem küldtek postan
2011. ápr. 10. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha 3 három hónap után sem fizetsz akkor felbontják a szerződést veled,és küldenek egy levelet amiben követelik,hogy egy összegben fizesd ki az összes tartozásodat+ a késedelmi kamatot is.Ha nem reagálsz,nem fizetsz továbbra sem,akkor átadják az ügyedet egy behajtó cégnek aki többször megpróbál veled kapcsolatba lépni,hogy megoldjátok a pénz visszafizetését..HA velük sem egyezel meg,és továbbra sem fizetsz ,akkor bíróságra viszik az ügyet (persze a késedelmi kamat napról napra nőni fog)és a bíróságon kérik a pénzük visszaszerzését..Ebben az esetben mindig a behajtócég(bank) nyer,és jön a fizetés letiltás.Ha ezt is kijátszod akkor jön a végrehajtó,és mindent visz ami a bejelentett otthonodban található.(ha van öröklakásod arra teszik rá elsőként a kezüket)

Érdemes még most írni egy részletfizetési kérelmet így az elején..

Ugyanis előbb-utóbb minden tartozásodat ki kell fizetned,és nem mindegy hogy most mondjuk csak 50.000 forinttal tartozol,vagy ha végig szórakozód a bíróságig az ügyet,és akkor már 350.000 forint lesz a tartozás összege.(a veszíted a pert,akkor a bírósági költséget is rád verik)

2011. ápr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
JA! és azt nem fogadják el mentségnek,hogy nem küldtek postán csekket..Erre azt fogják mondani,hogy online iy lehet fizetni,vagy személyesen a bankban is lehet fizetni..(tudom,nekem is ezt mondták anno annak idején)
2011. ápr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
FYI: Az OTP Faktoring nem bank, hanem behajtócég. A bank az az OTP Bank Nyrt...
2011. ápr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
otpfaktoring nal vagyok mar.itt fizetem a törlesztöt részletben másfél éve. Most ebben a hónapban nem tudnak befizetni
2011. ápr. 10. 19:20
 5/7 A kérdező kommentje:
jav: tudnam,
2011. ápr. 10. 19:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor az OTP faktoring küldeni fog egy levelet,hogy a szerződést felbontották veled,és érvényét vesztette a kérelmed a részletfizetésről.Így egy összegben fogják követelni a tartozásod kiegyenlítését..

Én a helyedben írnék egy levelet nekik,amiben megírod,hogy elmaradtál,de továbbra is részletfizetést kérsz..

Általában ha a szándékodat látják akkor együttműködőek..

2011. ápr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a valaszokat
2011. ápr. 10. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!