Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Volt hitelkártyám, de nem...

Volt hitelkártyám, de nem tudtam fizetni, így most jelenleg tartozás alatt áll. Létezik olyan, ha nem tudom vissza fizetni akkor ráterhelik a házra?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 07:14
 1/7 anonim ***** válasza:

persze, simán.

előbb azonban viszik a tv-t, a laptopot, vagy letiltják a fizetésedből...

2011. ápr. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, létezik. Ezt gondolom "elfelejtették" közölni akkor, amikor csináltattad...
2011. ápr. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Strigi válasza:
Természetesen, átadják a behajtónak, az pedig eldönti, milyen módon hajtja be. Általában ingatlanra terhelik először, mert az a legegyszerűbb és legbiztosabb, de biztosan meg lehet beszélni, hogy inkább az ékszereidet vigyék, ha az is fedezni. (...és persze a behajtó először a saját díját, aztán a perköltségeket hajtja be, csak utána a tényleges tartozást.)
2011. ápr. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Disi ***** válasza:
Ha még a bankodnál van a tartozás kérdezd meg, milyen részletfizetési lehetőség van náluk. Ha már átadták egy faktoring cégnek ( erről levélben úgyis értesítenek), akkor azokkal vedd fel a kapcsolatot, és ott ugyanez a lehetőség adott. Az mire bírósági végrehajtóhoz kerül, az hosszú idő, és akkor történik meg, ha bujkálsz a bank elől, ahelyett hogy segítséget kérnél. így kevesebb késedelmi kamattal megúszod, a végrehajtásnak nagyon magas költségei vannak, és a késedelmi kamat addig is ketyeg.
2011. ápr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Sziasztok! Én most kerültem ebbe a helyzetbe, azt hiszem nem tudom tovább fizetni én sem a hitelkártyám részletét. Fel is hívtam a bankot( CITI!), és azt mondták nem tudnak nekem semmiféle segítséget nyújtani, mert van egy ún. Egyből Kölcsönöm is ez mellett. Kerek perec kimondták, hogy nincs segítség!!!! Én vissza szeretném fizetni, kértem segítséget, de nem kaptam. akkor most mit lehet tenni? Van aki tud megoldást?
2011. ápr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Én vissza szeretném fizetni, kértem segítséget, de nem kaptam. akkor most mit lehet tenni? Van aki tud megoldást?"


szépen eladod a tv-t, abból biztos kijön egy havi részlet, vagy akár kettő is.

Utána jöhet valami más holmi, ami nélkül egész jól megvan az ember. Az megint két hónap, vagy akár több is.


előbb utóbb visszafizeted, és akkor nyugodtan alhatsz, és megtanulod egy életre, h hitelt csak az vesz fel akinek szinte nem is volna rá szüksége.


ezt hívják úgy, h tanulópénz.

2011. ápr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igen, ez tanulópénz. De sajnos én nem azért vettem fel hitelt, hogy külföldön nyaraljak, hanem azért mert nagyon muszály volt, és mivel egyedül maradtam, az én nyakamon maradt a sok adósság, nagyon nehezen boldogulok két gyerek mellett. Nem elbújni akarok a bank elől, hanem ki szeretném fizetni az utolsókból is, ezért kértem volna a banktól segítséget, amit mindig mondanak, de amikor bemegyünk, akkor szinte kinéznek. Megfogom oldani valahogy, csak gondoltam, itt valaki tud mondani valamilyen járható utat.
2011. ápr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!