Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel-felvétellel kapcsola...

Diákhitel-felvétellel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Ha felveszek 125 000 forint diákhitelt, mennyit kell visszafizetnem kb., mennyi jön rá? Szeretném elkezdeni a visszatörlesztést már nemsokára, csak havi néhány ezer forintot is lehet törleszteni, amíg még tanulok? Vagy lehet úgy, hogy ha például pénzhez jutok, akkor befizetek mondjuk 20 000 forintot következő hónapban meg csak 3 000-et?
2011. ápr. 11. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Most évi 8,5 % a kamat.

Lehet bármennyit előtörleszteni, az a fontos, hogy azt egy adott bankszámlára kell utalni, előtörlesztés címen.

2011. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a kamatot mikortól kezdik számolni? ha évi 8,5 és mondjuk csak 3 év múlva törlesztem vissza teljesen, akkor rájön a 25%-a? vagy a tanulmányaim befejezése után kezdik számolni?
2011. ápr. 11. 18:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az első "adag" diákhitel a számládon van, onnantól ketyeg a kamat.
2011. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Mire kellene diákhitel? Mellékállás nem megoldás?
2011. ápr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A szüleim elváltak, apa eddig támogatta a tanulásom, de most néhány hónapja hirtelen bejelentette, hogy már nem fogja, diákmelót vállalnék, vállaltam is előző félévekben, de most eltört a lábam, úgyhogy egy ideig biztosan nem tudok, hát ... rám jár a rúd :\
2011. ápr. 12. 00:14
 6/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

B verzió:

Diákhitel és amint felépülsz mellékállás amiből 3 hónap alatt visszafizeted.

2011. ápr. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen, pont ez a terv, én sem szeretnék sokat várni vele, csak most tényleg nem látok más megoldást, köszi a tippet :)
2011. ápr. 12. 01:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha úgy döntesz, hogy felveszed, tanulmányozd át a Diákhitel Központ honlapját, különös tekintettel a következőre:


[link]


Ahogy az első válaszoló is írta, a lényeg az ELŐTÖRLESZTÉS, mert ha nem jól küldöd át nekik a pénzt, akkor az ELŐTELJESÍTÉSként lesz elszámolva, ami óriási szopás az előtörlesztéshez képest. Csak azért szólok, mert néhány ismerősöm járt már így - egyszerűen átutalták a pénzt mindenféle közlemény nélkül és így nem a tőkeösszeg csökkent közvetlenül.

2011. ápr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsónak a tippet, úgy néz vissza tudom mondani az igénylésem, helyre jöttek kicsit a dolgok körülöttem! :)
2011. ápr. 27. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!