Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meddig húzható a tartozás a...

Meddig húzható a tartozás a Nyugdíj Igazgatóság felé?

Figyelt kérdés
Az öccsém és az édesanyám együtt laktak és közös volt a bankszámlájuk is.5 évvel ezelött meghalt az anyukám május 8.-án és május 10.-én a bankszámlára érkező nyugdíja fel lett véve.Ebből lett fizetve a temetés.Azóta folyamatosan küldik a tartozásról a csekket ami egyre több a kamatok miatt.Testvéremnek viszont nincs pénze befizetni,ő is csak rokkantnyugdíjat kap,nincs munkahelye se vagyona amit lefoglalhatnának.Nekem sincs,nem örököltünk semmit és most is albérletben lakunk ahol minden a tulajé.Nem tudjuk visszafizetni.Ilyenkor mit tudnak tenni?Nem évül el?
2011. ápr. 12. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha mindig küldenek felszólítást, nem évül el.

De régebben, ha jól tudom, úgy volt, hogy az utolsó nyugdíjat felvehette a hozzátartozó.

Menjetek be a nyugdíjfolyósítóhoz, mondjátok el mi a helyzet, ott jobban meg tudják mondani, mit lehet tenni (pl. méltányosságot kérni)

2011. ápr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
már ne is haragudj, de ez sikkasztás. Olyan pénzt vettetek fel és költöttetek el (ez esetben teljesen lényegtelen, hogy mire), ami nem illetett már meg Titeket. Bűncselekményt követtetek el, nehogy elévüljön már...
2011. ápr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Hasonló esetben a közös bankszámlára érkezett az elhalt feleség nyugdija. A férjet felszólitotta a Nyugdijfolyósitó, egyösszegben fizesse vissza. Irtam egy kérelmet hogy engedélyezzék 6 havi egyenlő részletben a visszafizetést.

Válasz: engedélyezték.

be kell menni, nem szabad halogatni.. vagy kellő indoklással irásban kérni a visszafizetést. Fizetési hajlandóságot kell mutatni...

2011. ápr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért fura, mert ha május 8-án halt meg az Anyukád, akkor a május 10-én utalt nyugdíj az még JÁRT neki!!! Illetve a családnak! Miért kérik vissza??


Be kell menni. És ha mégis jogosan kérik, részletfizetést kell kérni! Ne halogassátok, mert a kamat miatt csak egyre több lesz.

2011. ápr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Illetve még 5 évvel ezelőtt jó lett volna az Önkormányzattól temetési segélyt kérni...
2011. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Ha 8.-án halt meg anyukád

,akkor már arra a hónapra NEM járt a nyugdíj. A nyugdíjat a tárgyhónapra adják,ha 15-e után halt volna meg anyukád,akkor még járt volna májusra is. Aki felvette,attól fogják levonni. Gyorsan kell részletfizetést kérni,mielőtt a tartozás tovább emelkedne.

2011. ápr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!