Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen részvényt lenne érdemes...

Milyen részvényt lenne érdemes most venni? Otp? Vagy más? Milyen összeg a minimum amitől érdemes? Illetve hogy működik? Hogyan lehet/jó kiszálni? THX

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 08:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyent.


Ha rövid akarok lenni. De erre a kérdésre szerintem senki nem tudja biztosan a választ.


2 módon tudod eldönteni, milyen részvényt vegyél.


1. Megnézed melyik részvény van alul értékelve fundamentálisan. Csakhogy ezt nehéz eldönteni.. A legtöbb elemző is azt mondta az OTP részvényre, hogy 6000-en ajándék az Otp... De azóta már 1500 környékén jár, és semmi sem biztosítja azt, hogy nem lesz 1200, vagy 1000. Nem állnak jól a feltörekvő országbéli bankok.


2. Grafikus módon elemzed. Én szerintem ez remekül működik, a hírek is benne vannak egyből egy-egy grafikonban. Viszont mostanában nem biztos, hogy ki lehet számítani egyből hogyan reagál, amikor látod a grafikonon, hogy vásárolhatnál...


Fundamentálisan akkor vásárolj, ha hosszútávra tervezel. 2-3 év. A másik módszer pedig rövidebb távra is lehet jó.


VISZONT: Semmiképpen ne vegyél részvényt most olyan pénzből, amire szükséged lehet egy éven belül (vagy 2), és tényleg csak saját pénzből. Ha veszel valamit, használj stop-ot, mégha vesztesz is vele, akkor is jobb, mintha sokat vesztenél.


A [link] lehet látni grafikonokat, és elemzéseket, és grafikon kezelőt is lehet letölteni róla, ami 30 napig ingyenes.


Ez az én véleményem, de nem vagyok se elemző, sem bróker.

2009. márc. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Most leginkább semmilyen részvényt nem érdemes venni. Én benne vagyok egyben,de már nagyon sokat esett. Nem adtam el időben ,mert nem gondoltam volna,hogy az évszázad krachja lesz. De már kivárom a jobb időket és közben veszek még hozzá. Remélem nem megy tönkre.


A fundamentális alapokkal az a baj,ha a cég folyamatosan veszteséget termel, még az is elolvad.


Most az a kérdés,hogy hol lesz az alja a piacnak. Mindennek az alapja az amerikai gazdaság. Most még nem látni a végét,és addig én nem is számítk jóra, míg folyamatosan romlanak a gazdaság adatok az USAban.Hiába olcsó most a részvény,ha tovább jönnek a bajok a papírok akár még tovább eshetnek.



Egyébként viszonylag alacsony összeggel 100e Ft is el lehet kezdeni,csak gyakorlás céljából,de abból nem fogsz meggazdagodni:)


Én is jó dolognak tartom a grafiknok alapján való kereskedést,de ebben a folymaatosan eső piacon, még ez sem túl jövedelmező sztem.

2009. márc. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazán rendesek vagytok. komolyan! Esetleg olyat is lehet csinálni hogy ha mondjuk most beleteszek 100-at és ha kicsit javul a különbözetet veszem ki?

Az egészet el lehet bukni? vagy csak folyamatosan romlik-romlik de 1 ft-ot akkor is ér majd?

2009. márc. 4. 12:52
 4/20 A kérdező kommentje:
ja és... mennyi ideig érdemes figyelni az eseményeket? hogy melyikbe rakjam?
2009. márc. 4. 12:53
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Én befektetésekkel és megtakarításokkal foglalkozom. Ha nem vagy szakértő, semmiképp ne akarj befektetni, mert teljességgel kiszámíthatatlan rövidtávon a világ pénzügyi szegmense. Hosszú távban gondolkodva (ez minimum 5, de inkább 10 év)viszont teljesen mindegy, mibe fektetsz, ugyanis a rövidtávú erős ingadozások ellenére hosszú idő alatt csak nyerhetsz, hiszen a világ növekszik. Természetesen ilyenkor is kérd szakértők segítségét, ami pl. biztosító társaságoknál (mint aminél én is dolgozom) ez ingyenes tanácsadást jelent!

Ha tudsz 5-15 évben gondolkodni (pl. nem kocsira kell, hanem a majd főiskolára vonuló, ma még 1-3 éves gyermeked komoly megtámogatására, vagy nyugdíjra), akkor ez a hitelválság neked nagyon nagyon jó idő a befektetésre, hiszen ugyanazon pénzért 3x-5x annyi részvényt kapsz. A részvényárak visszarendeződésekor pedig már csak az árfolyam-különbségekből is súlyos nyereségekre számíthatsz. Nem véletlenül nem vonulnak ki a nagy befektetők. :) A kulcsszó a szakértő. Nem lesz időd ezzel napi szinten foglalkozni.

Remélem segítettem. :)

2009. márc. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Most látom a második kérdésed:



A részvény igazából nem más, mint kölcsön, csak most Te adod. Akármilyen keveset is ér, sőt akár mínuszos is lehet, attól a részvényeid száma még ugyanúgy megmarad, csak ha eladod őket (szakszóval realizálod a vagyonod), AKKOR bukod el. Ha rosszul állnak a részvényeid, szimplán nem kell kivenned.

A hosszútávú befektetések másik előnye, hogy bármikor hozzátehetsz és elvehetsz belőle. Ezt nevezzük eseti befizetési számlának, igaz, egy fő befektetés meglétét is megköveteli (pl. egy rendszeres havi 5-20ezer forint befizetése mellett további eseti számlád lehet, ami éppúgy kamatozik, csak bármikor hozzáférhető).

A részvények mindig 1 ft-ról indulnak és lehet ennél több is, meg kevesebb is. Mikor kevesebb, akkor a részvényeiden buknál, HA ELADNÁD. Ilyenkor nem kell eladni és kész. Ezért is írták előttem, hogy ne konyhapénzt tegyél be, hanem olyat, amiről sokáig le tudsz mondani. :)

2009. márc. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%

Látom abszolút kezdő vagy a témában. Én azt mondom,hogy addig ne vegyél semmilyen részvényt, amíg tisztában nem leszel a részvény árfolyamát befolyásoló tényezőkben. A legjobb módszer,ha rászánsz 1-2 évet. Ezek a tényezők sokfélék lehetnek. Lehetnek valós gazdasági tényezők,de lehetnek az ezt nélkülöző pszichológiai tényezők is.

Ahogy André Kosztolányi fogalmazott a tözsde egy olyan kutyához hasonlít ami hol előreszalad, hol lemarad a gazdájától .A gazda itt a gazdaság állapotát jelenti,és a részvények egy viszonylag tág sávban mozoghatnak anélkül, hogy bármi változás állna be a gazdálkodásukkal kapcsolatban.

Én azt javaslom előbb olvass fórumokat és egy két alapvető könyvet hozzá a tözsdéről és a grafikonokról. Brókerekre nem szabad hallgatni, és a célárfolyamokat sem szabad komolyan venni, mert ezek úgy hajlanak ,mint a nád a szélben.A fórumokon olyanok vannak,akik saját bőrükön tanulják a tözsdét.Sokat lehet tanulni tőlük.

Én ide szoktam járni: portfolio.hu


Az előző hozzászólóval vitatkoznék abban,hogy elég csak megvenni,és majd úgyis emelkedni fog. Egyrészt most rendkívűli válságot élünk.A FED elnöke (lényegében az uSA nemzeti bankjának elnöke)Ben Bernanke is azt mondta,hogy még nem látszik a válság vége. Több évig is eltarthat,és ki tudja milyen átalakulás lesz a gazdaságban.Eredményesek lesznek-e a mentőcsomagok?Hol lesz a válság alja? Addig van időd tanulmányozni a dolgokat. Csak akkor érdemes belevágni,amikor már látszik,hogy túl vagyunk a nehezén.


Van egy tözsdés aranyszabály. Soha nincs olyan,hogy soha vissza nem térő alkalom a vásárlásra. Ha nem vagy biztos a dolgodban, inkább ne vegyél lesz még másik alkalom.

Most úgy állunk,hogy a magyar tözsdén egyetlen papír sincsen, ami emelkedne. Mindegyik folyamatosan esik, kisebb nagyobb mértékben.

2009. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%
SEMMILYET. A többiek amúgy elmondták a lényeget. Azt teszem hozzá, hogy a tőzsdei befektetés egy tudomány, egy szakma. Azaz ezt is, mint minden komoly szakmát, éveken át kell tanulmányozni, és még ezután sem biztos, hogy menni fog. Ha tőzsdézni akarsz, akkor olvasd el Kostolany, Farley, Mamis stb. műveit, ismerkedj meg vállalatgazdaságtani és számviteli alapokkal és a technikai elemzéssel, vásárolj megfelelő adatszolgáltatást és néhány hónapot vagy évet szánj kis összegekkel való kísérletezésre. Ne hallgass a "befektetési guru"-kra és azokra a szerencsétlenekre, akik mondjuk 3000 Ft-ért televásárolták magukat OTP-vel, mert "most olcsó".
2009. márc. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
73%
Részvényt ne vegyél egyenlőre semilyent.De ettől függetlenül tudsz keresni most is a tőzsdén.Árfolyamesésre is tudsz játszani.Én is ezt teszem.Havi szinten átlagosan 20-30%-om megvan.Bár én már 97őszén kezdtem a szakmát.7évig csak vesztettem folyamatosan...
2009. márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"mindegy, mibe fektetsz, ugyanis a rövidtávú erős ingadozások ellenére hosszú idő alatt csak nyerhetsz, hiszen a világ növekszik."


Első vagyok.


Ezt már nem igazán értem, feltételezem, hogy befektetéssel, és megtakarításokkal foglalkozó hozzászóló a brokernetnél dolgozik. Már sértődés ne essék. De legalábbis nem iskolában tanulta (nem egy hónapos képzést értek iskola alatt. Ha mondjuk 10 éve veszek Borsodchem részvényt, akkor most mennyi pénzem lenne belőle? Na ne vicceljünk.


Szóval ez az a kategória, hogy hetente felhívnak telefonon, hogy szeretnék-e tőzsdével foglalkozni, mert itt egy remek beszállási alkalom. Könyörgöm! HOL VAN?


Valami válasz is legyen, persze, a nyereséget is kit tudod venni, mondjuk 100 ezer forintból tudsz venni jelenleg 158 darab részvényt, és ha mondjuk felmegy 10%-ot, akkor eladod részvényeid 10%-át. Ez persze nem jelenti azt, hogy kerestél 10 ezer forintot.. Ugyen van a pár százalék megbízási díj, és van a nyereségadó. De ez a lényeg.

2009. márc. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!