Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy alakul a USD árfolyama,...

Hogy alakul a USD árfolyama, esik vagy emelkedik?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapokban nagyon lement a dollár árfolyama, ami személy szerint nekem nem igazán jó hír.

Hogyan fog alakulni ez a közeljövőben, erősödés vagy további gyengülés várható?


2011. ápr. 20. 04:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni több elemzést.. az alábbiak a sok közül.


[link]


[link]

2011. ápr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Koszi, megneztem. Kicsit bonyolult. A dollar/forint arfolyamra ez mennyiben van hatassal?
2011. ápr. 20. 09:45
 3/18 anonim ***** válasza:

A legfontosabb:


Az eredeti alapon, árupénz-standardon (arany, ezüst - ennek köszönhetik a mai maradék piaci értéküket) az összes fiat money (fedezet nélküli törvényes fizetőeszköz) szabadesésben van


Klikk az alábbi ábrákra


[link]


[link]



némi történelmi kitekintés


eredetileg (1933-ig)


1 uncia arany 25 USD volt


1971-ig (Bretton Woods-i aranydeviza rendszer)


1 uncia arany 35 USD volt


Ma


1 uncia arany 1500 USD


Ábra


GOLD price 1833-present

[link]


+ USD money supply history

[link]


+ USD leértékelődés

[link]



1946-tól a number 1 tartalékvaluta az USD


Tartalékvaluta státusz = INFLÁCIÓ-EXPORT


Ma több USD van külföldön mint az USÁ-ban (PETRODOLLÁR, EURODOLLÁR)


A 2000-es évek elején az USA gazdasága lényegében csődbement, már csak a bankóprésben reménykedhetnek


Az USD látszólagos relatív gyengesége ezt húzza alá, a FED lényegében pénzt nyomtat, elinflálja a hatalmas állami/magán USA adósságállományt és ezzel MINDENKIT PÉNZNYOMTATÁSRA KÉNYSZERÍT.


Egyébként a többi fiat money relatíve felértékelődik és ezzel az adott nemzetgazdaság versenyhátrányba kerül a világpiacon.


DE


Ez a stratégia nagyon veszélyes mivel megkérdőjelezi az USD tartalékvaluta szerepének racionalitását.


Egyre többen fordulnak el a korábbi tartalékvalutától egyre több petrodollár, eurodollár kerül vissza az USA-ba


A dollár leértékelődése és ezzel párhuzamosan a nemzetközi pénznyomtatás öngerjesztő folyamattá válik


INFLÁCIÓS ROBBANÁS KÖZELEG!!!


2008-ban felrobbant az USA monetáris bázisa!!


A monetáris infláció először költség, majd árinflációban manifesztálódik.


A folyamatban az USD relatív gyengesége továbbra is fent fog maradni, de ez a többi fiat money esetében nem abszolút hanem relatív felértékelődést fog jelenteni. Az összes fiat money szabad esésben lesz/van.


Persze lesznek átmenti relatív USD erősödési periódusok


Hogy mikor?


Pl. átmeneti tőzsdei mélyrepülés (szükséges ez a következő pénznyomtatási kör megindításához, a QE3 nélkül az egész rendszer összeomlik), euró válság (spanyol, belga, olasz válság), esetleg a kínai hitelexpanziós boom összeomlása


De ezek nem fognak változtatni az alapvető trenden


A fiat money USD napjai meg vannak számolva


Ilyen tartalékvaluta senkinek sem fog kelleni


Lényegében már most se nagyon kell.

2011. ápr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Kieg


A „GOLD price 1833-present” ábra 1996-ban ért véget, azóta sok minden történt…


Az 1980-as nemesfém-krach kapcsán pedig jobb, ha tisztában vagy azzal, hogy a nemesfém-piacot az utóbbi évtizedekben nagyon komolyan manipulálták (TBTF bankok naked shorting pozíciói jegybanki segítséggel)


az alábbi linkről elérhető két videót feltétlenül ajánlom (a 2005-ös GATA konferencia kpcsán készültek)



[link]


monetáris kérdésekben ajánlom az alábbi publicistákat is


[link]


[link]


[link]



[link]

2011. ápr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A lenyeg: USD-ben kapom a fizum, de most kb 25 Ft-tal kevesebbet er mint 3-4 honapja igy bukok rajta ha atvaltom forintra. Remenykedhetem benne, hogy nyar kornyeken kicsit erosodni fog vagy esetleg pont gyengulni?

Most a forint eros vagy a dollar gyenge?

Mivel lehet "kompenzalni" a dollar gyenguleset (forint erosodest?), hogy ne veszitsek rajta sokat, mibe erdemes fektetni vagy mire erdemes atvaltani?

A vegen ugyis forint kell mert otthon "kell" elkolteni.

2011. ápr. 20. 16:24
 6/18 anonim ***** válasza:

A HUF az euróval mozog együtt (az EU a fő exportpiacunk)


Szerintem benne van a pakliban a QE3 megindítása előtt egy rövid tőzsdei mélyrepülés/USD erősödés.


DE


Az USD hosszútávon nagyon sokat fog relatíve gyengülni a többi fiat money-val szemben.


Abszolút értékben (árupénz-standardon) az összes fiat money zuhanórepülésben van.


A rendszer 1971-ben végképp letért az árupénz alap legutolsó változatáról (Bretton Woods-i gold exchange standard).


Az összes fiat money lassan/gyorsan de biztosan tart a teljes elértéktelenedés felé


Fiat money = monetáris infláció


A rendszer lényege az inflációs adó (+ bújtatott szubvenció a "végső kedvezményezetteknek")


A rendszer nemzetállami (kétszintű bankrendszer) és nemzetközi (jegybankok nemzetközi együttműködése) szinten kartellizálja a bankrendszert.


Cél: koordinált infláció


Infláció = jövedelem és vagyon-újraelosztás



„Most a forint eros vagy a dollar gyenge?”


A HUF relatíve erős – abszolút értékben semmiképpen sem…


Némi történelmi kitekintés


1946


1 kg arany = 13210 HUF


2011-04-20

1 kg arany = 8800406 HUF


[link]


"A II. világháború után, 1946. augusztus 1-jén vezették be az 1945-1946 évi hiperinflációt követően a pengő helyett a mai magyar forintot. Kibocsátáskor még arany alapú pénz volt. 1Ft = 0,0757575 gramm arany. 1 kg arany = 13210 Ft. 8.700/1946 (VII.29) M.E. rendelet. A forint váltópénze a fillér lett, de ez 1999 óta már nincs forgalomban"


[link]



relatíve erős HUF, okok:

1. relatíve erős Euró

2. carry trade (megéri magyar állampapírt venni, viszonylag magas a jegybanki alapkamat.

3. likviditásbőség



„Mivel lehet "kompenzalni" a dollar gyenguleset (forint erosodest?),”


Szvsz


Arany, ezüst


DE az ezüst esetében most óvatos lennék


Múlt év márciusban 1 uncia ezüst 12 USD volt


Ma 45 USD


Ez döbbenetesen gyors emelkedés, vmi meglepi készülődik itt…


Ettől függetlenül


Középtávon a legjobb befektetés szerintem továbbra is az ezüst


Vár egy jelentősebb korrekciót és szállj be

2011. ápr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

+ benne van a pakliban egy euró válság is...


ekkor az USD átmenetileg erősödni fog a HUF-hoz és az EUR-hoz képest.

2011. ápr. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Én úgy látom, hogy az EURO nem mozog együtt a forinttal mert az is hol több, hol kevesebb. Tavaly nyáron majdnem a 300-at is elérte, most meg 270 sincs.

A dollárt volt 214 pár hónapja, most meg 188.

2008-ban a válság előtt volt 165, aztán hirtelen felugrott 215-220-ra, ami az én esetemben nem volt rossz mert akkor is USD fizum volt (igaz lényegesen kevesebb mint most).

Olyan 200 Ft/USD optimális lenne. Lehet erre számítani?

Nyárra általában erősödnek a valuták nálunk?

Ez a sok történelmi adat amúgy nekem elég zavaros. :)

Meg igazából rövid távon érdekel a dolog, hetek, hónapok távlatában. Mármint a forint/USD árfolyam változás. Középtávon érdekelne valami pénzügyi lehetőség is ebben a témában (arany, egyéb részvények, valuta tőzsde, stb...). Tanácsok ezzel kapcsolatban?

2011. ápr. 20. 18:46
 10/18 anonim ***** válasza:

„Én úgy látom, hogy az EURO nem mozog együtt a forinttal mert az is hol több, hol kevesebb”


Újra visszatérnék a kiindulási ponthoz:


Árupénz standardon az összes fiat money szabadesésben van


Negatív szépségverseny ez…


+ Egy szóval se mondtam azt, hogy a HUF rögzített árfolyamon van


A HUF számára az EUR mindössze a legfontosabb benchmark.


Ahhoz próbál igazodni. Nem az USD-hez!


Elsősorban akkor, amikor az EUR látványosan gyengül.


Ekkor a HUF-nak mindenképpen lefelé kell mennie, nem lehet relatíve erős az euróval szemben.


+ Az EUR az utóbbi 2 évben nagyon sokat veszített a korábbi renoméjából. A Bundesbank-ra alapozott szabályok érdekesen kezdenek átalakulni, fellazulni.


+ Az Eurozóna peremvidéke a csőd felé tart.


Pénzt fognak nyomtatni, vagy az egész rendszer csődbe megy.


Egy rövid, közérthető könyv:


[link]



Ha alaposabban megnézed az alábbi chart-ot akkor pl. múlt évben a görög válság idején nagyon elszállt a HUF-EUR árfolyam, a legutóbbi portugál segélycsomag pedig szinte meg sem látszik.


Az Euró már relatíve se olyan erős…


A dollár se…



Ez persze nem jelenti azt, hogy nem lehetnek még hektikus pillanatok a HUF-EUR, HUF-USD árfolyamban


DE


Én ekkor – a fiat money univerzumban – nem az Euróra, hanem a CHF-re spekulálnék. Az Euró – a jelenlegi formában – az USD-vel együtt nagyon gyenge alapokon áll. A fiat money kategóriában (negatív szépségversen ez) a CHF a király (+az ausztrál, új-zélandi, kanadai dollár se rossz).


„Olyan 200 Ft/USD optimális lenne. Lehet erre számítani?”


Szerintem még magasabbra is


De nem fog sokáig tartani

Szvsz


Látványos USD erősödés, átmeneti tőzsdei árupiaci mélyrepülés esetén az USD-t nem HUF-ra, hanem arany, olaj, ezüst certifikátra, esetleg CHF-re érdemes átváltani.


„Ez a sok történelmi adat amúgy nekem elég zavaros. :)”


Mi ebben a zavaros?


A rendszer lényege az infláció…


Ha a bankbetétben, fiat money-ban gondolkodsz mindenképp veszítesz…


Némi kieg a kiindulóponthoz:

[link]


az alábbi linken az összes fontosabb valuta tekintetében megtalálod a jelenlegi aranyparitáson mért árfolyamát, érdekes összehasonlítás lesz.

[link]



„Meg igazából rövid távon érdekel a dolog, hetek, hónapok távlatában.”


Jó tanács:


Ennek a sztorinak az alapjai a legérdekesebbek. Nem a pillanatnyi történések… Itt a „big picture” a lényeg.


Néhány jó (közérthető) könyv:


[link]


[link]


[link]

2011. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!