Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért csak a lakáshiteleseken...

Miért csak a lakáshiteleseken segít ez a rohadt állam?

Figyelt kérdés

a Gyedem 60.000ft plusz a 13700 Családi !!

És egyre feljebb megy a türlesztőrészletem!!

Tavaly 15 000ft volt ma már 26.000ft mit fogok csinálni??

Egyszerüen nem tudom mi lesz!!

Van valaki ilyen helyzetben??

Kérem nyugtasson meg !!

900.000ft tartozásom van Az Otp.nél Ha csak havi 15.000 de azt fixen fizetem akkor nem ültethetnek le????????? ugye !!

Nagyon félek!!

üdv Niki


2009. márc. 4. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nem, d ha még nem tetted meg kérhetsz szerződésmodosítást...ha ez hitel
2009. márc. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Adósok börtöne már évszázadok óta nem létezik, így nem ültethetnek le. Nyilván újra kell tárgyalni a hitelt. A banknak is érdeke, hogy az adósok ne lehetetlenüljenek el.
2009. márc. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mire a bank végrehajtót küld rád, az eltart egy ideig, de előtte mindenképp érdemes újratárgyalni a hitelt. A ban is másképp áll hozzád, ha látja, hogy nem egyszerűen nem fizetsz, hanem fizetnél, csak most nehézségeid vannak. Próbáld meg.
2009. márc. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mindenképpen kérd, hogy tárgyalják újra a hiteledet, a bankok most rugalmasak. Mi is kértük, és folyamatban van, bár mi lakáshitelesek vagyunk, de rajtunk nem segít az állam, mert mi nem vesztettük el a munkánkat, és csak azokon segít.... (igaz, a férjem fizuját lecsökkentették 20 ezerrel, én Gyed-en vagyok, a törlesztőnk 50-ről 96 lett...az ehavi fizunk ma jött meg, és kiszámoltam, hogy a hitelen kívül annyi pénzünk marad, hogy vagy eszünk, vagy rezsit fizetünk....szánalmas ez az ország...)


Szóval mi is kérvényeztük, hogy dolgozzák át, mert nem fogjuk tudni fizetni, 1 hónapja adtuk be, elvileg jövő héten lesz eredmény, a nő szerint nekünk kedvező. Nagyon rugalmasan kezelték a kérésünket, sőt, még ők ajánlottak fel kedvezőbb alternatívákat, szerintem a bank is tudja, hogyha nem enged, akkor ő is sz@rban lesz.


Szerintem ne késlekedj, add be minél hamarabb a kérelmet, mert sajnos min. 1 hónap, mire lesz is belőle valami. Nekünk egyébként a bankban a hölgy mondta, hogy mit-hogyan írjunk bele, szóval tényleg segítenek, csak menj be.

2009. márc. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekünk a férjem a válság miatt veszítette el az állását és még sem engedi a bank a szerződés modosítást. Ez nem vonatkozik minden bankra? Kaptam részletet havi 86000ft rendesek mi. Ja és csak annyit pont a napokban volt róla szó hogy telítve vannak a börtönök:)))) szerintem ha lenne adósok börtöne az egész ország be lenne zárva. :)))) Bocsi hogy humorizálok de már csak kínomban.Mindenkinek sza.... a helyzete.
2009. márc. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarják átdolgozni a hiteledet, akkor elmehetsz egy másik bankhoz és kiválthatod. Ez sajnos sokszor - főleg a nem olyan régen kötött hitelnél - azzal jár, hogy tovább kell fizetni, mert a hitel elején általában csak kamatot törlesztessz, de ha nincs más megoldás érdemes megpróbálni. Minden banknál kiszámolják, hogy ez mit jelentene neked és utána tudsz dönteni.
2009. márc. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Jobb kérdés, a kormány miért megint csak a munka nélkülieken segít? Fel sem merült benne, hogy másnak sem könnyű ezekben az időkben?
2009. márc. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A kormány maga SENKIN nem segít. Ő csak hoz egy törvényt, amit a banknak be kell tartani. Ez a kormánynak semmi pénzébe nem kerül.


Kérdező, ne pánikolj. Menj be a bankodba, és mondd el nekik, hogy gondjaid vannak, szeretnél törleszteni, de havi 26 ezret nem tudsz. Fognak találni megoldást.

2009. márc. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!!

Megnyugtattatok!!!

Elmegyek és elrendezem szépen!!!

2009. márc. 5. 18:26
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért az nem mondanám, hogy a lakáshiteleseken segít az állam.

Én is gyeden vagyok, és hálistennek még a férjemnek van munkája, így aztán nem segít az állam, meg senki, pedig már szó szerint nem tudok ételt venni a gyerekemnek. Csak azért nem haltunk még éhen, mert anyuéknál lakunk, mert még nem tudtuk befejezni a házunk, amit hitelre vettünk.

Ne aggódj! A fél országot nem lehet börtönbe zárni.

2009. márc. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!