Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Folyószámlahitel. Megéri...

OTP Folyószámlahitel. Megéri felvenni?

Figyelt kérdés
A thm kb 27%. Áruhitel THM-je nem tudom mennyi, melyiket érné meg jobban felvenni? 100 ezer HUF-ra lenne szükségem.
2011. ápr. 27. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt nem kapod meg készpénzben. A folyószámlahitel azt jelenti, hogy lemehetsz mínuszba a számládon, és egész addig mínuszban maradsz, amíg elég bevétel érkezik a számlára. Persze az adott időre ketyeg a kamat is rendesen, 35% körül van.
2011. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tehát kp-ban akkor ezt nem is lehet kivenni? Áruvásárlásra kellene. Azt hittem hozzáirják az egyenlegemhez...
2011. ápr. 27. 15:06
 3/13 anonim ***** válasza:

De ki lehet venni, el lehet költeni. Ahogy írtam, ne úgy képzeld el, hogy 100 ezerrel több lesz a számládon, hanem -100 ezerig mehetsz le, nem csak nulláig.

Amit írtam, ez nem olyan hitel, hogy a kezedbe nyomnak 100 ezret, csak plusz keretet adnak a számládnak, hogy többet költhess, aztán ameddig mínuszban maradsz, kamatozik.

Nekem is van ilyen hitelkeretem kb 10 éve, de csak egyetlen egyszer szorultam rá.

2011. ápr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Értem már! Ha nem megyek mínuszba(ergo csak a saját pénzem használom) addig nem is kamatozik?

Igy nem is kell visszafizetni semmit a banknak?

Vagy van azért havi díj, miket vonnak?

Nagyon köszönöm!

2011. ápr. 27. 15:37
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha nem mész mínuszba és nem használod a bank pénzét, akkor természetesen nem vonnak semmit, miért is vonnánnak?

Egyszeri minimális költségem volt, hogy kiszámolják, mennyit tudok felvenni (ez azt hiszem a végösszeg 1%-ába került), azóta se havidíj, se semmi. Persze, ha negatívba megyek, már ketyeg is a kamat.

2011. ápr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De nekem mindenképpen igénybe kellene vennem a teljes összeget. Tegyük fel hogy lemegyek- 100 ezerig és mondjuk 1 hónapig (következő fizetésig) így maradok, ennek jelentős költségvonzata lenne?
2011. ápr. 27. 16:04
 7/13 anonim ***** válasza:

nekem 143.000 Ftos hitelkeretem van

a fizum olyan 70 körüli,és a kamat amit olyan 28-29-énszoktak vonni az 2000-3000Ft körül van

2011. ápr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem szokott előfordulni, hogy elhasználsz mondjuk 100 ezret a hitelből, a fizud pedig csak 70 ezret fedez tehát marad 30 ezer tartozásod, ilyenkor nem csökkentik a hitelkeret összegét?

Ha a fizum nem éri el a felhasznált hitelt akkor maradok plusz egy hónapig minuszos és még a keretemet is lecsökkentik. Jól értelmezem?

2011. ápr. 27. 19:04
 9/13 anonim ***** válasza:

én minusz 143 ezerig mehetek el. A fizetésem ehez képest csak 70 körül van. és én mindig le szoktam venni az egészet,nem hagyok rajt a kamatra. ilyen minusz minuszba kerülök.

tehát rámegy a kamat,és -minusz 145 ezernl vagyok. Mikor rámegy a fizum a kamatot egyből levonják

2011. ápr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Csak a kamatot? :O A tőkét hogyhogy nem vonják, az csak gyűlik hónapról hónapra?
2011. ápr. 27. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!