Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi takar az OTP-nél a havi...

Mi takar az OTP-nél a havi zárlati díj?

Figyelt kérdés

Esetleg tanácsokat is szívesen fogadok,hogy hova érdemes átmenni.

Hitelem nincs, családi és fizetés megy rá.Neten szoktam utalni eseti és állandó megbízással,csoportos beszedések mennek rajta. Köszi!


2011. ápr. 28. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Én cib online számlacsomagot ajánlanám. Ha ezeket ráutaltatadod és van havi kettő utalásod (asszem) akkor 150 a havi számlavezetési díj. Neten meg ingyenes az utalás


havi zárlati díj = számlavezetési díj

2011. ápr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. ápr. 28. 11:03
 3/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Axa bank, minden amit felsoroltál ingyenes, egyedül a kp felvételért vonnak, de mint írtad az nagyon nincs, így ez a legmegfelelőbb. Lekötetlenül is kamatot adnak, nem pedig levonnak és nincs megkötés mennyinek kell mennie a számlára, magyarul nem vagy semmihez sem kötve.
2011. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

„Lekötetlenül is kamatot adnak, nem pedig levonnak” <-- van ilyen hogy ha nem kötöd le a pénzt levonnak miatta?

Axával nekem nincs bajom, max annyi, hogy nincs fiókhálózata (csak ilyen irodái). Én ritkán járok be a bankfiókba, de ha kell azért jó ha van egy a közelben.

Egyébként ha neked nem kell bankfiók akkor ott a Csányi féle Gránit Bank, ott is minden ingyenes.

[link]

2011. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
A levonásokat arra értettem, hogy az OTP-nél 4 féle képen nevezik a számlavezetési díjat és ilyen jogon 4x vonnak le kb. havonta 2-300 Ft-okat.
2011. ápr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kis érdekesség


1997-ben az OTP egyoldalúan bevezette a lakossági folyószámla tekintetében a havi zárlati díjat. E tárgykörben bírósági per is indult, amelyben a bíróság jogerősen megállapította, hogy az OTP részéről a havi zárlati díj bevezetése törvénysértő volt. Ezért a bíróság jogerősen kötelezte az OTP-t a havi zárlati díj eltörlésére és visszavonására. Az OTP a jogerős bírósági ítéletet a mai napig nem hajtotta végre és a mai napig is törvénysértő módon alkalmazza ezt a díjat.


Ebben a perben a bíróság azt is megállapította, hogy havi zárlati díjjal az OTP olyan költségeket is megfizettet az ügyfeleikkel, amely költségeket az egyes tételek tranzakciós díjaiban egyszer már felszámolt. Tehát a havi zárlati díj valójában különböző néven kétszeres díjfizetési kötelezettséget takar.

2012. aug. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!