Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » MEDIAMARKT ba láttam hogy...

MEDIAMARKT ba láttam hogy lehet venni Tv-t részletre ki van irva hogy 0%THM az mit takar?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 22:42
 1/10 Smartguy86 ***** válasza:
Azt jelenti, hogy részletfizetésre kapod a TV-t, de nem számolnak fel kamatot a részletekre. Tehát lényegében annyiért veszed meg, amennyi ki van írva, csak nem most, hanem részletekben. Ez egyfajta kedvezmény, mert a bolt eltekint a hitelezésből eredő haszontól. Hogy miért, azt tőlük kell megkérdezni :D
2011. aug. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyilván azért hogy eladjanak egy tv-t...mi is így vettük,de csak azért hogy minek fizessünk ki rögtön 250-et ha 3 részletben is ki lehet..
2011. aug. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Smartguy86 ***** válasza:
Mert hülye azért nem vagyok... Csak a hülye hiszi el, hogy a MM-nak megérné így adni, pusztán jószívűségből. Ebből is látszik, hogy a MM mekkora árréssel működik, hogy nekik mindegy az az elbukott kamat. De ha megnézzük az áraikat és összevetjük akármelyik webshop áraival, akkor egyből kibukik a dolog...
2011. aug. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Media Markt az egyik legdrágább műszaki cikk áruház, ahogy az előző is írta. Jó, persze a webshop az más kategória, mert holnap én is tudnék csinálni egyet, munka mellett kiváltom a vállalkozóit, feldobok egy egyszerű webshop oldalt, megnézem mennyi a nagykernél a TV, rádobok 1-2 ezret árrésnek, és ha valaki meg akarja venni, megrendelem a nagykertől és úgy adom el neki. Szóval azért a rendes boltokat ne hasonlítsuk a webshophoz. Viszont a MM a normál áruházak között is drágább, ugyanaz máshol olcsóbb. Ha egy laptop 100 ezer a legolcsóbb webshopban, akkor 110 ezer az edigitalnál, 125 ezer a euronicsnál és 150 ezer a MM-nál. Kb. ilyen arányok vannak.
2011. aug. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

0%-os THM :o)

Azt jelenti, hogy a tévé mondjuk 240 ezer Ft-ba kerül, amelyet 20 ezer Ft-os részletekkel kell törleszteni 12 hónapon át. Kamatot és hitelköltségeket valóban nem számítanak fel, ám az áruhitelező bank és az árut forgalmazó cég korábban megállapodott egymással, így mondjuk a hitelből egy-kettő-három részlet nem az eladó bankszámlájára folyik be, hanem a bankéra.

Tehát: a tévé csak 200.000-be kerülne normális esetben (a 240.000-et az egy összegben vásárlókkal is kifizettetik).

2011. aug. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Alapbol draga az MM ez teny..de ki lehet fogni olyan akciokat hogy csak na...persze nem ez a jellemzö.

A webshopos temahoz pedig.: lehet h valoban olcsobb par tizessel..de nem biztos h kapsz ra hivataltos garit pecsettel blokkal mindennel.Nem egy ilyen törtenetet olvastam mar,mivel ezek a tv-k "szürkeimportosak".

Ennek ellenere en is webshoptol rendeltem egy panasonic plazmat..miutan a futar kihozta az elsö dolgom volt leellenörizni h ervenyes garit adott e vagy csak valami kamufecni amivel nem megyek semmire...

Egyebkent ebben az a jo(marmint az online rendelesben) hogy ha valami hianyossag van akkor kötelezö visszavenniük es visszateriteniük az arat 7-8 napig-ezt nemtom pontosan utana kell nezni de biztos nem 3.:)

Ja es nem feltetlenül kell hianyossag sem...egy ,,nem tetszik" is böven eleg indoknak..en igy vittem vissza egy laptopot az iponhoz.

2011. aug. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
kezelési költség sincs?
2011. aug. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia!


Mi hűtőt vettünk részletre a MM-ban, 0%THM-el, kamat tényleg nincs, de a kezelési költség nagyon magas... Ha csak részlere tudsz TV-t venni, ajánlom a Tesco árúhitelét, ott tényleg annyit fizetsz vissza amennyit amúgy is fizetnél, csak ne hagyd hogy rádumáljanak a vásárlókártyára, mert azzal nagyon pórul lehet járni.

2011. aug. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
THM= Teljes Hiteldíj Mutató
2011. aug. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt kezelési költség sem...ezt meg kell kérdezni..nyilván nekik is jobb ha eladnak egy tévét hiába h csak pár hónap után kapják meg a lét.
2011. aug. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!