Mit kezdjek kb.1.5mill. forintommal? Nem bízok egyik bankban sem.

Figyelt kérdés
2009. márc. 7. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Add nekem! Pont ennyi kellene, hogy befejezzem a házam!

:)

2009. márc. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
76%
fektesd régiségbe v aranyba
2009. márc. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Vegyél euro-t. Az okosok szerint még mindig megéri, mert felmegy 380-ig is.
2009. márc. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én se szeretem őket. Szerintem is fektesd valami olyanba, amit szükség esetén "könnyű" eladni, vagy csak simán hasznos/jó pl. telek (spórolj még mellé). Esetleg a lakókörnyezeted (sz)építése.


Vagy ha olyan alkat vagy, vegyél kötvényeket, vagy csak simán dugd a párnád alá. Béke

2009. márc. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is a másodikkal értek egyet, hosszútávon legbiztosabb, ha nemzetközi szinten is értékálló dolgoba fekteted: arany, platina,ezüst stb. Vagy ki is viheted külföldre, befekteted valami ottani kis vállalkozásba.
2009. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én az aranytól most félnék...

Inkább EUR, USD. Ezek még a forinthoz képest erősödni fognak.

Vagy kötvény, részvény. Állampapírok (az garantált).

2009. márc. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha rövid távon gondolkodsz, akkor a bank a legmegfelelőbb.

Hosszú távon már több lehetőséged van: az állampapír ( relatíven alacsony a hozama); Részvény (nagyon magas a kockázata, nem garantálja hogy a berakott pénzt visszakapod).


Válasz intézményi befektetőt (én is azt tettem), amit privátban elmondom, hogy miért jó..

2009. márc. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Én külföldi bankba tenném, olyanba, ahol magas a betétbiztosítási alap által térített összeg és esetleg még az állam is vállal az afölötti részre garanciát. Pl Ausztriában kb 22.000.000 Ft-ig térít a betétbiztosítási alap, afölött az egész összegre állami garancia van. Magyarországon is megteheted, hogy egy külföldi bank magyarországi fióktelepénél nyitsz számlát és akkor a pénzedre az anyabank országának betétbiztosítása és állami garanciája fog vonatkozni. Jobban bízok pl az osztrák állam állami garanciájában, mint a magyar államéban... Az Oberbank AG-nek van fióktelepe a Westendben, én ott nyitottam számlát és kötöttem le a pénzemet.


Ha nem bankbetétbe teszed, akkor többfelé tedd, diverzifikáld a kockázatot. Pl. aranyat is vehetsz, de ha fizikailag veszel, akkor van vételi-eladási árkülönbözet, amin veszíthetsz, meg a tárolás is pénzbe kerül. Ha virtuálisan veszel, ott meg a minimális beugró több lehet, mint 15M. És akkor arról nem is beszéltünk, hogy mennyire volatilis, nagyon ingadozik az árfolyam, kockázatos. Szóval csak óvatosan. Én most bankbetétbe tenném (tettem) az egészet, nagyon jók a hozamok.

2009. márc. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan teheted bankba, főleg, hogy az OBA 13millióig garantál. A 1,5millió, ugye ez alatt van. Érdemes értékpapírba vagy valamilyen alapba tenni, attól függ milyenbe, hogy mennyi ideig tudsz befektetni. A legtöbb bank már nyújt befektetési tanácsadást is. Rövid távra, kockázat kerülőknek a pénzpiaci alapok, állami kötvények jók, de ha hosszú távon (min5év) gondolkodsz, és bírod a kockázatot lehet részvény is. Vannak már tőke illetve hozamgarantált befektetési alapok is. Valutát nem hiszem, hogy ezen az áron érdemes megvenni.
2009. márc. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kell félni a bankoktól, a betétek biztosítva vannak. Államkötvényt is érdemes venni, ez ugyanis évi 9%-ot is kamatozik. Az ebben az esetben havi 11 eFtnak felel meg - nem lenne rossz mellékjövedelem.
2009. márc. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!