Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van 300. 000 Ft megtakarításom...

Van 300. 000 Ft megtakarításom. Mihez kezdjek vele?

Figyelt kérdés
A banki lekötés kamata nem valami kecsegtető, nincs ötletetek, hogy mibe fektessem?
2011. júl. 18. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy hány éves vagy, illetve fiú vagy lány. Elsősorban viszont azon múlik, hogy mi a célod =nem a 300 ezerrel, hanem az életeddel).


Ha nincs célod, akkor úgyis eltapsolod előbb-utóbb. Tedd be olyan helyre, ahol nem férsz hozzá 6-12 hónapig, vagy költsd el olyasmire, amire szükséged van, és örülsz neki. Pl. ruhák, számítóhép, nyaralás, hangszer, lakásfelújítás. Nem tudom, mi nekd a fontos.


Ha van hiteled, akkor annak előtörlesztése kiváló befektetés (futamidő meghagyásával, de a törlesztőrészlet csökkentésével). Persze, csak ha elfogadhatók a feltételei. Erre sokszor vigyáznak a pénzintézetek.


Ha viszont tudod, merre mész, akkor olyasmibe fektesd, ami elvisz abba az irányba,

2011. júl. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok, még 6 évig legalább egyetemen fogok tanulni, addig vélhetőleg szüleim fognak eltartani, mert a szakom mellett képtelenség dolgozni. Albérletért, koliért ilyesmiért nem kell fizetnem, itthon vagyok velük.

Tudom, egyáltalán nem sok pénz, de épp ezért nem szeretném, hogy könnyen kicsússzon a kezemből.

2011. júl. 18. 23:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Tartos Befektetesi Szerzodessel kosd le ot evre, evente kapsz ra 6-7% kamatot, nincs igy kamatado, es nem eri meg 5 evig hozzanyulnod. Sopron Banknal vagy AXA banknal van viszonylag jo kamattal.
2011. júl. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennyit?Semmibe.Talán a szüleid kiadásához járulj hozzá,az elkövetkezendő években,mert itt a helyzet csak szarabb lesz.
2011. júl. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 23:23-as konstrukcióval 5 év múlva 400 ezred lesz belőle kb.

Ha nincs célod, és nem akarod, hogy eltűnjön, és nem értesz a befektetéshez, valóban ez a legjobb. Nem is a kamat miatt, hanem mert pár évig úgy kezeled ezt a pénzt, mintha nem lenne.

2011. júl. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

tegnap 00:22:

Jobbat ami biztonságos is te sem tudsz mondani. Persze simán befektetheti certifikátba is, és akkor ha mákja van, holnapután 600 ezre lesz, ha nincs akkor meg 0. De szerintem kis összeget is érdemes lekötni, egyrészt amit mondtál, hogy megmarad, másrészt pedig a befektetést valahonnan el kell kezdeni. Rengeteg hozzászólást látok itt is, máshol is, mikor kinevetik azt, aki egy-két 100 ezret akar befektetni, megtakarítani, hogy azzal nem is érdemes elkezdeni, meg ilyesmi szövegekkel. Hát pedig a lakosság többségének nincs is befektetése, és a legtöbben így tudnák elkezdeni. Én azt mondom kezdjék, mert itt nem az a lényeg, hogy mondjuk 6%-os bankbetétnél ha TBSZ akkor is csak 2% az éves reálhozam, ami 6 ezer Ft 300 ezernél, hanem az elv a lényeg, meg hogy a pénz megmarad a későbbiekre, amikor esetleg még több pénzt lehet majd hozzátenni, ha futja.

2011. júl. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"tegnap 00:22:

Jobbat ami biztonságos is te sem tudsz mondani." Tettem bármilyen célzást arra, hogy tudok?

Épp ezért hagytam rá én is ezt a korábbi általad írt (?) választ. Más kérdés, hogy ezt nem illik befektetésnek nevezni. Ne tévesszd meg a kérdezőt! Ez nem befektetés, hanem megtakarítás, ami persze nem értelmetlen dolog, csak más kategória.

2011. júl. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!