Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzáloghitelt hogyan, és...

Jelzáloghitelt hogyan, és mennyi idő után lehet levetetni a családi házról? Illetve mikor tudom eladni a lakást, hogy ne keljen fizetni a banknak pluszba?

Figyelt kérdés
Hitelre vettünk lakást,úgy hogy a megvett ingatlanon,és még egy családi házon van jelzáloghitel. Úgy halottam bizonyos időt várni kell,mert a banknak fizetni kell.
2011. máj. 2. 10:27
 1/5 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Melyik lakást szeretnéd eladni? Bármikor el lehet adni mind2-t csak hát amit megkapsz a házért pénzt annak egy részét vissza kell törleszteni a hitelbe. A jelzálogot akkor lehet levenni ha visszafizettétek a hitelt.
2011. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A lakást szeretném eladni. A családi ház a szüleimé,máshogy nem kaptunk volna hitelt,és erről szeretném leszedetni a jelzálogot! Kifizetni a banknak nem tudjuk. Akkor addig még le nem jár a törlesztés/20év/addig nem veszik le?
2011. máj. 2. 12:00
 3/5 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Így van, amíg vissza nem fizetitek valahogy a hitelt /lakáseladás vagy a törlesztés vége/ addig rajta marad. 10 év múlva azért lehet próbálkozni, hátha lelehet, de nem tudom mennyit ér a lakás, mekkora a hitel stb. igy nem tudom kiszámolni, kb mikor lehet kérni.
2011. máj. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszolsz. Ha a lakást eladnánk hitel át vállalással akkor mi van?

Egyébként 6.000.000ft volt a lakás,a családi házat 8millióra értékelték. De már akkor megmondták hogy jóval többet ér.

2011. máj. 2. 14:32
 5/5 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Az banki szempontból mellékes, ha nincs 6 M a hitel, akkor amint megveszik a lakást egyszerre vissza kell fizetni a hitelt.
2011. máj. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!